Do ostravské zoo opět jezdí doubledeckery, nově i z Poruby a Jihu

Dvoupodlažní autobusy, neboli doubledeckery, spojují nejlidnatější a nejnavštěvovanější místa Ostravy.

Po zimní přestávce se obnovil provoz vyhlídkové linky 88 spojující nejnavštěvovanější turistické cíle Ostravy – Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Nově propojí i nejlidnatější městské části Porubu a Jih. Na lince budou jezdit hlavně dvoupodlažní autobusy, takzvané doubledeckery.

Letošní provoz byl zahájen o víkendu. Návštěvníci se tak do ostravské zoo mohou nechat přivézt atraktivními dvoupodlažními autobusy. Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava, v letošním roce budou nově propojovat i dva nejlidnatější ostravské obvody Porubu a Jih.

Doubledeckery budou jezdit o víkendech a svátcích a do podzimu. Zájemci si mohou doubledecker dokonce pořídit i domů. V zooshopu u vstupu do zoologické zahrady se totiž prodává jeho věrná zmenšenina.

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská – Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – zoo a zpět. Autobusy budou jezdit v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská v 8:12, od zoo pak v 11:30. Na lince platí běžný tarif, cestující nepotřebují žádné speciální jízdné. Další informace a jízdní řád najdete zde.

Zoo rozšiřuje nabídku komentovaných setkání

Zoo Ostrava také rozšířila nabídku komentovaných setkání podle aktuálního harmonogramu. Nově jsou do programu zařazena setkání u ar arakang (každý den) a v průchozí voliéře La Pampa, kde návštěvníci uvidí hejno kondorů havranovitých, ibisů šedokřídlých a další jihoamerické druhy (v neděli).

Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*