Do ulic Brna vyjedou historické vozy, pozvou na šedesátiny Technického muzea

Jízda historických vozidel centrem Brna

Centrem Brna v sobotu 14. srpna od 15 hodin opět projedou vozy ze sbírek Technického muzea v Brně. Tentokrát jako pozvánka na akci muzea s názvem Šedesátka s TMB. Poslední sobotu v měsíci srpnu totiž touto událostí oslaví šedesát let samostatné existence.

Více než dvacet vozů osobních i závodních automobilů a armádní techniky přijede na náměstí Svobody kolem třetí odpoledne. Po příjezdu projede kolona sbírkových vozů třikrát trasou z náměstí Svobody, směrem na hlavní nádraží a přes Rooseveltovu a Rašínovu ulici zpět.

„Aby si mohli zájemci prohlédnout vozy i z blízka, při každém průjezdu zůstane na náměstí několik vybraných vozů do dalšího průjezdu kolony,” upřesnil průběh akce náměstek ředitele muzea Josef Večeřa. Po třetím průjezdu kolony danou trasou v centru města odjedou všechny vozy zpět do areálu muzea v Řečkovicích.

Trasa vozidel z areálu Technického muzea v Brně, Terezy Novákové (bývalá kasárna Na špici): Odjezd 14:30, Terezy Novákové – Banskobystrická – Kuřimská – Palackého třída – Štefánikova – Lidická – Moravské nám. – Rašínova – nám. Svobody.

První auto na přední pohon i luxusní limuzíny

Přihlížející se mohou těšit například na první sériově vyráběný automobil s pohonem na přední kola u nás Z 4, dále na Wikow 35, Tatru 57, Škodu 1200, Škodu Spartak, Škodu 120, závodní vozy Škodu Favorit 136 L, Škodu 120 Rallye. Z luxusních vozidel to budou limuzína Tatra 613 Narex a Tatra 700. “Z dalších můžeme jmenovat například Ladu Bohse Eurostar, terénní vozidlo Avia A 11 Trend, vojenské vozy značky Praga a speciální těžký terénní nákladní automobil Tatra 813 vyráběný v letech 1967 až 1982 v provedení 6×6 a jako hasičský vůz,” doplnil Večeřa.

Akce s názvem Muzeum v pohybu III zve na událost Šedesátka s Technickým muzeem v Brně, kdy muzeum na sobotu 28. srpna pro veřejnost chystá bohatý kulturní program. Vozový park ze sbírek muzea si budou moci zájemci prohlédnout zblízka a podrobněji od 10:00 do 18:00 právě před hlavní budovou. Obě zmíněné akce se konají v rámci letošního ročníku IGNIS BRUNENSIS.

Zdroj: Technické muzeum v Brně, foto:

Přečtěte si  Hrad Veveří po tříleté pauze opět zavoní uzeným. Největší oslava moravského uzeného na světě se vrací do Brna

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*