Do ulic Olomouce vyjede nová tramvaj, řidiče upozorní na hrozící náraz

Tramvaj typu EVO1/o už dorazila do Olomouce.

Městská hromadná doprava v Olomouci získala další posilu. Nová tramvaj typu EVO1/o se v olomouckých ulicích objeví v druhé polovině února. Cestující bude vozit na všech linkách.

Krátká tramvaj od společnosti Pragoimex je plně nízkopodlažní, má klimatizaci a umožňuje nabíjení elektronických mobilních zařízení prostřednictvím USB zásuvek. „Je vybavena také kamerovým systémem, který sleduje dění jak uvnitř, tak vně vozu. Interiér je ošetřen speciálním nástřikem nanotechnologií pro odstranění zápachu a bakterií a okna jsou polepena ochranou folií proti vandalům,“ popsal předseda představenstva olomouckého dopravního podniku Jaroslav Michalík.

Nový systém upozorní na hrozící náraz

“Největší změnou oproti našim předchozím vozům je pasivní antikolizní systém, který dokáže sledovat prostor v blízkosti vozidla a řidiče upozorní na možný střet s cyklistou, chodcem nebo jinou překážkou,“ doplnil Michalík.

Tramvaj EVO1/o je vybavena celkem sedmi dveřmi, čtyřmi na pravé straně a třemi na levé straně tramvaje s možností otevření ve směru jízdy pouze na pravé straně. Kapacita tramvaje je 27 sedících a 85 stojících cestujících.

Za vůz zaplatil Dopravní podnik města Olomouce 28 milionů korun. Nákup je spolufinancován Evropskou unií ve výši 85 % uznatelných nákladů.

Zdroj a foto: město Olomouc, DPMO

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*