Do Zbrojovky míří na hostování stoper Tijani z Plzně

Mohamed Tijani

Zbrojovka Brno začala jaro jaro remízou v Mladé Boleslavi a následně se musela sklonit před plzeňskou Viktorkou a pražskou Slávií. Po náročném a bodově hubeném startu by ráda začala stoupat tabulkou do klidnějších vod než je průběžně 11 pozice a tříbodový odstup od sestupové příčky. Pomoci by jí mohla nová posila Mohamed Tijani, který přichází do moravské metropole z Plzně na hostování do konce ligového ročníku.

Nová posila zadních řad Zbrojovky se připojila k týmu dnes před tréninkem, současně se administrativně dotahují detaily hostování, které je bez opce. “Jsem spokojený, že v Brně můžu být. Viděl jsem Zbrojovku v několika zápasech a líbí se mi styl, jakým hraje. I tohle hrálo roli při rozhodování, kde strávím jaro, ten styl by mi měl sednout. Brno je fotbalový tým a jsem přesvědčený, že nepatří do dolních pater tabulky. Rád bych pomohl k tomu, aby se posunulo výš, čímž pomůžu i sobě. V zimě jsem měl zdravotní problémy, ale už jsem v pořádku, těším se první trénink a na to, jak nové spoluhráče lépe poznám,” okomentoval transfer Tijani, který by měl obléci dres s číslem 3.

Novou akvizici kvituje i realizační tým. “Jsme rádi, že se nám povedlo takového hráče přivést. Momo už má navzdory relativně nízkému věku něco za sebou, prošel velkými kluby. Je schopný nám okamžitě pomoci v silových parametrech, výšce a v rozehrávce,” řekl trenér Dostálek.

Urostlý stoper Mohamed Tijani se narodil v Pobřeží slonoviny, reprezentuje ale jinou zemi z pobřeží Guinejského zálivu – Benin. Z rodného Abidjanu se přesunul do mládežnické akademie španělského Vallecana. Odtud zamířil do Vyškova a přes Jihlavu se dostal do Slavie. V dresu pražského týmu odehrál dva zápasy v nejvyšší soutěži, další starty přidal na hostování v Liberci a Teplicích. U Nisy okusil také atmosféru Evropské ligy. Od léta 2022 je hráčem Plzně, za kterou kromě ligových duelů nastoupil také v Lize mistrů (proti Bayernu a Interu Milán dokonce v základní sestavě). Celkem má na kontě 28 ligových duelů a 8 zápasů v evropských pohárech. V srpnu 2022 si připsal debut v Poháru afrických národů proti Mosambiku.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*