Dobrovolníci obnoví zničený les na Ondřejníku, zapojit se může každý

Loňská výsadba na Ondřejníku

Les na beskydském vrchu Ondřejník zdevastoval kůrovec. Příští víkend jej budou pomáhat obnovit dobrovolníci. Na výsadbu mladých buků a modřínů je zván každý, je ale třeba se zaregistrovat.

Podobná akce už se konala loni, kdy se podařilo vysadit na tři tisíce stromů. Letos je pro dobrovolníky připraveno dva tisíce sazenic. Už v pátek 29. dubna zde budou sázet žáci místních škol, v sobotu se připojí veřejnost. Zájemci se však musí nejprve zaregistrovat na webu akce.

Podle organizátorů, Biskupských lesů a Moravskoslezského kraje, povinná registrace pomůže uchránit vznikající les před náporem davů. Přihlásit se lze na dopolední nebo odpolední část. Na stránkách jsou uvedeny také praktické informace pro účastníky.

Chceme ukázat, jak jsou lesy důležité

Hlavním cílem projektu není jen ojedinělá rychlá akce s výsadbou stromů. Organizátoři chtějí přiblížit studenty i dobrovolníky z řad veřejnosti lesu a životnímu prostředí. “Jde nám především o to, aby si děti uvědomily, co pro nás lesy znamenají, že není dobré šlapat po stromcích, jezdit přes ně v zimě na lyžích nebo při výletech nechávat v lese odpadky,” uvedl ředitel Biskupských lesů Libor Konvičný.

Stejně jako loni byl vybrán vrch Ondřejník, který je snáze dostupný. Organizátor zajistí sazenice stromků, potřebné nářadí a také odborníky, kteří všem poradí, jak stromky sázet.

Zdroj a foto: Biskupské lesy, Moravskoslezský kraj

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*