Dokážu si představit, že bych tady bráchu trénoval, říká trenér Frýdku-Místku Michal Hubník

Michal Hubník F-M

Fotbalisty Frýdku-Místku na podzim v MSFL vedl ještě Martin Pulpit, ten ale v klubu v zimě skončil a na jeho místo přišel Michal Hubník – bývalý ligový fotbalista, který v nejvyšší české soutěži odkopal před dvě stovky zápasů. Lipiny by jednou rád vrátil do druhé ligy. „Podle mě tam Frýdečtí patří,“ řekl šestatřicetiletý kouč, který naposledy vedl Otrokovice.

Hubník se Frýdku-Místku ujal krátce před Vánocemi. O jeho příchodu se spekulovalo už déle, vše ale bylo hodně závislé na tom, jestli ho přijmou ke studiu UEFA Licence A, kterou pro trénování třetiligového celku potřebuje. „Když mě přijali, tak jsem se rozhodl pro Frýdek-Místek. Jejich nabídka byla konkrétní a také mě zaujala i určitá vize postoupit s týmem do druhé ligy,“ uvedl Hubník, jenž převážnou část své hráčské kariéry spojil s Olomoucí.

Bývalého útočníka, který hrával také za Opavu či Jablonec, do Frýdku-Místku přivedla i výborná práce klubu s mládeží „ V Olomouci jsem se na to hodně vyptával a říkali mi, že mládež je tady vážně dobrá a že v klubu mají výborné mládežnické trenéry,“ uvedl nový kouč Lipiny.

Chceme bavit diváky

Hubník má za sebou také hráčské angažmá na Ukrajině a v Polsku, kde s Legií Varšava dvakrát ovládl domácí pohár. Po konci kariéry přešel na trenérskou dráhu a kromě Otrokovic působil ještě ve Valašském Meziříčí. Od frýdeckomísteckého vedení sice žádný cíl nedostal, jeho vize je ale jasná. „Byl jsem útočník a góly jsem miloval, takže chci hrát útočný fotbal,“ řekl autor 48 ligových branek. „Chtěl bych praktikovat jednoduchou a přímočarou hru, k čemuž jsem vedený už odmala. Důležité je, aby náš fotbal bavil diváky. A když budeme dobře pracovat, tak se dostaví i góly,“ dodal Hubník.

Ordoš nevyšel, co bratr Roman?

Ve Stovkách už se v průběhu zimy odehrálo několik změn. Kabinu Frýdku-Místku opustil Nicolas Šumský, který zamířil na Slovensko, naopak Valcíře posílili nadějní mladíci z Baníku Ostrava. A Hubník lákal i další hráče. „Zkusil jsem oslovit Míšu Ordoše, se kterým jsem dříve hrál. Bohužel to ale nedopadlo, protože je vázaný ve svém klubu,“ řekl kouč třetiligového týmu, jehož mladší bratr Roman stále nastupuje v barvách prvoligové Plzně.

Už několikrát se ale spekulovalo o tom, že někdejší reprezentační stoper ve Viktorce skončí a vrátí se zpátky na Moravu. Neobjeví se jednou třeba i ve Frýdku-Místku? „Dokážu si představit, že bych ho trénoval. Už jsem ho i oslovil, když jsem se dozvěděl, že mu končí smlouva. Ale vím, že v jeho letech může v lize ještě pokračovat a dokud mu drží zdraví, tak hrát ligu a ještě k tomu v Plzni, to je super,“ řekl Michal Hubník na adresu pětatřicetiletého Romana. Myšlenky na jeho příchod se ale zřejmě úplně nevzdává. Říkal jsem mu, že bych ho z Olomouce vozil autem do Frýdku na tréninky,“ usmál se a dodal: „pomohl by mi v kabině a kluci z obrany by se od něj určitě měli co učit.

Autor: pes Foto: Schedling & Haldinová

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*