Dokončovací práce na přemostění na Staré Blansko přinesou omezení v dopravě

Nové osvětlení mostní konstrukce i zábradlí na lávce pro pěší aktuálně získává přemostění na Staré Blansko. Řidiči by měli zpozornět, dokončovací práce na novém mostě nad řekou Svitavou a železniční tratí si tento týden vyžádají omezení v dopravě.

Zatímco minulý týden se kvůli instalaci osvětlení, které se osazuje mezi táhla mostní konstrukce, uzavřel pravý jízdní pruh ve směru od centra, v tomto týdnu se dělníci přesunou nalevo. Veškerá doprava tak bude až do pátku 17. března svedena do pravého pruhu, na místě ji v obou směrech řídí semafory.

„Aktuálně se dokončuje osvětlení na mostě, probíhají práce související s částí pro pěší, například osazení kovového zábradlí na lávku a montáž kovového výpletu. Minulý týden jsme zahájili také osazování protidotykových zábran nad tratí, které budou na obou stranách mostu,“ popisuje stavbyvedoucí Robert Škarecký.

Souběžně probíhají dokončovací práce v okolí nového kruhového objezdu na Brněnské ulici na Starém Blansku a na přilehlém parkovišti. Tam ještě přijde na řadu osazování zeleně a také finální umísťování mobiliáře. Pracovat se ale bude také na samotném přemostění.

„Podobná dopravní omezení řidiče ještě čekají v okamžiku, kdy na mostě budeme zajišťovat nátěry ocelové konstrukce. Ty máme v plánu zahájit až ve chvíli, kdy to dovolí klimatické podmínky, předpoklad je během dubna či poloviny května,“ připustil Robert Škarecký.

Chodci by mohli využívat novou lávku v dubnu, kompletně dokončený most by měl být do konce května

Novou spojnici mezi tratí rozdělenými částmi města řidiči využívají od prosince 2022, zatím v režimu projíždíte stavbou. Do té doby vedla jediná cesta pro motoristy po silnici křižující železniční trať, tu ale projíždějící vlaky uzavřely mnohdy až na 40 minut z každé hodiny.

Stavbu za více než čtvrt miliardy zadává Jihomoravský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic, město se na ní podílí zhruba čtyřmi desítkami milionů korun. Kompletně hotový most včetně upraveného okolí by měl být předaný do konce letošního května. Chodci by se ale po nové lávce mohli poprvé projít v průběhu dubna.

Přečtěte si  Jihlava se dočká moderního dopravního terminálu. Správa železnic připravuje velkou rekonstrukci nádraží

Autor: red Zdroj a foto: Město Blansko P. Komárková

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*