Dokončuje se stavba obchvatu ve Znojmě. Kvůli pokládce asfaltu proběhne uzavírka příjezdu od Jihlavy

Znojmo

Ve Znojmě stavbaři dokončují práce na stavbě obchvatu, otevřít se má na podzim. Kvůli pokládce asfaltu na napojení na současnou silnici u kasárenské křižovatky bude o víkendu 21. a 22. září neprůjezdný úsek za křižovatkou směrem od Jihlavy až ke křižovatce ulic Pražská a Přímětická. Řidiči budou muset po objížďce přes Přímětice, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

S pracemi souvisí autobusová výluka

“Objížďka povede od kasárenské křižovatky po silnici II/408 do Přímětic a přes ulice Na Návsi, Jevišovická a Hlavní, dále po Přímětické až na křižovatku s ulicí Pražská,” uvedla Pastrňáková. Autobusy kvůli tomu nebudou obsluhovat zastávky Znojmo, Pražská – policie a Znojmo, Pražská – sídliště.

V případě nepříznivého počasí by se uzavírka posunula buď o jeden nebo o dva týdny později.

Stavba trvá přes dva a půl roku

Ředitelství silnic a dálnic staví současnou část obchvatu od začátku roku 2017. Jde o severní, 3,5 kilometru dlouhou část od kasárenské po únanovskou křižovatku. Naváže na léta hotový úsek, který sloužil pouze inline bruslařům. Město se silničáři připravuje stavbu dalšího úseku, který bude dlouhý necelý kilometr a který pak umožní odvedení tranzitní dopravy z průtahu městem.

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*