Dreksa měl nabídky i z první ligy. Na roli lídra Zbrojovky je připravený

Pavel Dreksa
Pavel Dreksa hlavou umí

Zkušený stoper Pavel Dreksa v průběhu zimy opustil Karvinou a posílil Brno. Se Zbrojovkou má jediný cíl – vybojovat návrat do Fortuna ligy. „Jsem přesvědčený o tom, že to můžeme dokázat,“ hlásí.

Třicetiletý Dreksa v nejvyšší soutěži oblékl dresy Olomouce, Ústí nad Labem, Baníku a naposledy Karviné, kde se objevil už v roce 2015. V zimě ho ale zlákala Zbrojovka. „V Karviné jsem byl dlouho a chtěl jsem nějakou změnu, lákalo mě zkusit něco jiného,“ řekl o svém přesunu rodák z Prostějova. S Karvinou se ale rozešel v dobrém. „Zažil jsem tam postup do ligy. Měl jsem tam dobrou pozici i spoustu kamarádů, i mimo fotbal. Jsem s nimi v kontaktu a budu se tam rád vracet,“ dodal.

Dreksa měl nabídky i z Fortuna ligy, nakonec se ale rozhodl, že půjde o soutěž níž. „Ale jako krok zpátky to neberu. Hodně lidí se mě na to sice ptalo, ale já to vnímám tak, že Brno je velký klub, který má motivaci hrát o postup,“ tvrdí Dreksa, jenž má za sebou i krátkou anabázi v ázerbájdžánském Baku. „Brno chce nastartovat něco nového. Nebojím se toho, snad to tedy dobře dopadne a ten krok se ukáže jako správný pro obě strany,“ těší se zkušený bek na novou výzvu.

Do Brna jej zlákal ještě jeden faktor. „Jsem zpátky na Moravě a mám to blíže domů. I pro rodinu je to přijatelnější. Měl jsem i další dvě nebo tři možnosti, ale Brno zkrátka bylo nejrychlejší,“ říká hráč, který v nejvyšší tuzemské lize odehrál 129 zápasů a dal v nich osm branek.

Na boj o postup je tým poskládaný dobře

Zatímco s Karvinou hrál v poslední době o sestup, tak v Brně ho čeká úplně jiný úkol: vybojovat návrat na ligovou mapu. Zbrojovka je aktuálně třetí a na první Pardubice ztrácí jen čtyři body. Kromě Dreksy kádr posílili ještě Jan Hladík, Adrián Čermák a Martin Šustr, kteří dorazili z Líšně, odkud se z hostování vrátil také Marek Vintr. Za posilu je jistě možné počítat i Ondřeje Vaňka, který měl namířeno do zahraničí, ale nakonec podepsal v Brně dlouhodobou smlouvu. Naopak pryč je zkušený Lukáš Magera, ale taky Michal Šmíd nebo Petr Pavlík.

Přečtěte si  Druholigový fenomén! Táhneme za jeden provaz, říká vyškovský kapitán Štěpánek

Náš tým je silný a mančaft je na boje o postup dobře poskládaný. Ale až samotné ligové zápasy ukážou, jak na tom skutečně jsme,“ říká Dreksa před začátkem jara, do kterého Brno vstoupí v neděli 8. března proti Sokolovu.

Zbrojovku na jaře čekají těžké bitvy a právě Dreksova přítomnost by měla být hodně důležitá. „Chci být pro klub přínosem jak na hřišti, tak i mimo něj,“ říká stoper, kterého nedávno provázely vleklé zdravotní problémy. Teď je ale fit a je připravený pomoct. „Na roli lídra už jsem byl zvyklý v Karviné, není to pro mě nic nového. Už nejsem nejmladší, takže mi rozhodně nedělá problém přijmout zodpovědnost, která na mě leží,“ uzavřel.

Psali jsme: Šmíd ve Zbrojovce Brno končí. Nahradí ho Dreksa

Autor: pes Foto: FC Zbrojovka Brno, MFK Karviná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*