Dreksa měl nabídky i z první ligy. Na roli lídra Zbrojovky je připravený

Pavel Dreksa
Pavel Dreksa hlavou umí

Zkušený stoper Pavel Dreksa v průběhu zimy opustil Karvinou a posílil Brno. Se Zbrojovkou má jediný cíl – vybojovat návrat do Fortuna ligy. „Jsem přesvědčený o tom, že to můžeme dokázat,“ hlásí.

Třicetiletý Dreksa v nejvyšší soutěži oblékl dresy Olomouce, Ústí nad Labem, Baníku a naposledy Karviné, kde se objevil už v roce 2015. V zimě ho ale zlákala Zbrojovka. „V Karviné jsem byl dlouho a chtěl jsem nějakou změnu, lákalo mě zkusit něco jiného,“ řekl o svém přesunu rodák z Prostějova. S Karvinou se ale rozešel v dobrém. „Zažil jsem tam postup do ligy. Měl jsem tam dobrou pozici i spoustu kamarádů, i mimo fotbal. Jsem s nimi v kontaktu a budu se tam rád vracet,“ dodal.

Dreksa měl nabídky i z Fortuna ligy, nakonec se ale rozhodl, že půjde o soutěž níž. „Ale jako krok zpátky to neberu. Hodně lidí se mě na to sice ptalo, ale já to vnímám tak, že Brno je velký klub, který má motivaci hrát o postup,“ tvrdí Dreksa, jenž má za sebou i krátkou anabázi v ázerbájdžánském Baku. „Brno chce nastartovat něco nového. Nebojím se toho, snad to tedy dobře dopadne a ten krok se ukáže jako správný pro obě strany,“ těší se zkušený bek na novou výzvu.

Do Brna jej zlákal ještě jeden faktor. „Jsem zpátky na Moravě a mám to blíže domů. I pro rodinu je to přijatelnější. Měl jsem i další dvě nebo tři možnosti, ale Brno zkrátka bylo nejrychlejší,“ říká hráč, který v nejvyšší tuzemské lize odehrál 129 zápasů a dal v nich osm branek.

Na boj o postup je tým poskládaný dobře

Zatímco s Karvinou hrál v poslední době o sestup, tak v Brně ho čeká úplně jiný úkol: vybojovat návrat na ligovou mapu. Zbrojovka je aktuálně třetí a na první Pardubice ztrácí jen čtyři body. Kromě Dreksy kádr posílili ještě Jan Hladík, Adrián Čermák a Martin Šustr, kteří dorazili z Líšně, odkud se z hostování vrátil také Marek Vintr. Za posilu je jistě možné počítat i Ondřeje Vaňka, který měl namířeno do zahraničí, ale nakonec podepsal v Brně dlouhodobou smlouvu. Naopak pryč je zkušený Lukáš Magera, ale taky Michal Šmíd nebo Petr Pavlík.

Přečtěte si  Čermák je zpátky v Líšni. Řešil i další nabídky, konec ve Zbrojovce ho mrzel

Náš tým je silný a mančaft je na boje o postup dobře poskládaný. Ale až samotné ligové zápasy ukážou, jak na tom skutečně jsme,“ říká Dreksa před začátkem jara, do kterého Brno vstoupí v neděli 8. března proti Sokolovu.

Zbrojovku na jaře čekají těžké bitvy a právě Dreksova přítomnost by měla být hodně důležitá. „Chci být pro klub přínosem jak na hřišti, tak i mimo něj,“ říká stoper, kterého nedávno provázely vleklé zdravotní problémy. Teď je ale fit a je připravený pomoct. „Na roli lídra už jsem byl zvyklý v Karviné, není to pro mě nic nového. Už nejsem nejmladší, takže mi rozhodně nedělá problém přijmout zodpovědnost, která na mě leží,“ uzavřel.

Psali jsme: Šmíd ve Zbrojovce Brno končí. Nahradí ho Dreksa

Autor: pes Foto: FC Zbrojovka Brno, MFK Karviná

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*