Druhá polovina letních prázdnin bude plná nostalgických jízd historickými vlaky

Parní vlak Velký bejček

I v měsíci srpnu si mohou železniční fanoušci užít nostalgické historickými vlaky. Už o víkendu pokračuje Rožnovské parní léto a také Telčské parní léto. Prohlédnout si kouzelné prostředí Lednicko-valtického areálu mohou zájemci stylově při cestě historickým motorákem Hurvínek.

Rožnovské parní léto

Sobota 5. srpna bude poslední, kdy v tomto roce vyjede mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm historický parní vlak v rámci Rožnovského parního léta. Souprava bude sestavena z historických vozů bývalé 3. třídy a služebního vozu pro přepravu dětských kočárků. V jejím čele pojede parní lokomotiva Velký bejček (423.041). Přichystány jsou dvě jízdy z Valašského Meziříčí v 9:50 a 13:10. V opačném směru z Rožnova pod Radhoštěm vlak vyjede v 11:12 a 15:34.

V Rožnově pod Radhoštěm si mohou cestující v tento den užít 24. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR Jánošíkov dukát.

Motoráčkem do Lednice

O víkendech až do 3. září vyjíždí z Břeclavi do Lednice a zpět historický motoráček Hurvínek z roku 1955. Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Výletníci mohou navštívit třeba i místní Muzeum hraček.

Motoráček odjíždí z břeclavského nádraží v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11, z Lednice se na zpáteční jízdu vydává v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10. V sobotu 9. září motorový vlak nahradí parní vlak s lokomotivou Skaličák, vozy Rybáky a historický restaurační vůz.

Telčské parní léto

V sobotu 5. srpna se koná zábavný podvečer v Hodicích. Na akci se můžete svézt parním vlakem. Ten pojede mezi Telčí a Třeští. Nenechte si ujít železniční romantiku na lokálce, v jejímž okolí se to hemží turistickými zajímavostmi. Více na webu akce.

Nadledují i další zážitkové jízdy parnimi vlaky z Telče:

  • 6. srpna – Výlet do Dačic: jízda parního vlaku po trase Telč – Dačice a zpět
  • 12. srpna – Výlet do Slavonic: jízda parního vlaku po trase Telč – Dačice – Slavonice, před zpáteční jízdou uskuteční vlak jízdu tam a zpět mezi Slavonicemi a Dačicemi
  • 13. srpna – Zábavné odpoledne v Třešti: jízda parního vlaku po trase Telč – Třešť – Kostelec u Jihlavy a zpět
Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Autor: red Zdroj: České dráhy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*