Druhá sezona bude těžká, už nebudeme neznámí, říká trenér Líšně Valachovič

Milan Valachovič
Milan Valachovič

Fotbalisté Líšně patřili ve své premiéře ve Fortuna národní lize k příjemným překvapením soutěže. Jak se ale říká, druhý ročník bývá ještě těžší. A v brněnském klubu to velmi dobře ví.

Líšenští za sebou mají dva přípravné zápasy. V tom prvním porazili 2:1 Hlučín a poté remizovali 1:1 s rakouským St. Pöltenem. „Prověřili nás i směrem dozadu. Nepropadli jsme, ve druhé půli jsme tvořili hru a vytvořili jsme si i další šance. Jsem spokojený,“ řekl trenér Milan Valachovič.

Do utkání se St. Pöltenem zasáhl i útočník Marek Szotkowski, který svůj premiérový start v dresu Líšně ozdobil gólem. Je jednou z alternativ na hrot sestavy. Ale klidně můžeme hrát i na dva útočníky, nebo ještě někdo může přijít,“ uvedl Valachovič. V médiích se dokonce spekulovalo o příchodu Jakuba Yunise z Olomouce. „Něco padlo, předseda už něco řešil, ale já o tom nevím víc než to, co jsem četl. Musíme však být rádi za každého kvalitního fotbalistu,“ dodal kouč Líšně.

Ztráta kapitána

V brněnském klubu během léta počítali nepříjemné ztráty. Nejcitelnější je odchod dosavadního kapitána – stopera Jana Hlavici, který zamířil do prvoligové Zbrojovky. Z té se naopak vrátil bývalý lídr Líšně David Krška a z Prostějova přišel David Pašek.

Kádr Líšně se tak během léta zase hodně změnil a Valachovič se proto snaží najít inspiraci v ligových týmech z Jablonce nebo Liberce. „Musíme si brát příklad z Petra Rady nebo Pavla Hoftycha, kterým rok co rok odcházejí hráči, ale oni jsou v evropských pohárech. My jsme asi ve stejné pozici, v zimě nám odešlo osm hráčů a teď šest dalších fotbalistů základní sestavy,“ poukázal na velké zásahy do kádru.

Brněnský kouč se na tom všem ale snaží najít i pozitiva. „Asi je to náš úděl. Svědčí to o naší kvalitní práci, protože hráči, kteří od nás odešli například do Zbrojovky, u nich byli důležití a hodně jim pomohli k postupu,“ řekl Valachovič. „Šustr tam chytal, Hladík dával góly, prosadili se i Vintr nebo Čermák. Nebylo to o tom, že by seděli, ale právě naopak,“ dodal.

Přečtěte si  Jihlava otevře největší pumptrack v republice, bude hostit mezinárodní závody

Hledá se stoper

Jedním z nejdůležitějších úkolů trenéra Valachoviče bude nahradit stopera Hlavicu. Zastoupit by ho mohl například Ondřej Ševčík, který podle trenéra Líšně může být novým lídrem. „Ale potřebujeme i dalšího stopera, pořád je to totiž post, který nás trápí nejvíc. Mohou přijít zranění nebo karty, to by pak byl problém,“ uvedl trenér druholigového celku. Taky je otázkou, jak se na skladbě kádru Líšně promítne postup Zbrojovky mezi elitu. „Uvidíme, co bude. My budujeme tým a nedíváme se na to, co bude se Zbrojovkou. Ovšem kdyby se jednalo o Černínovi nebo Ziklovi, tak se asi bránit nebudeme,“ přiznal Valachovič, který si posteskl, že na sestavení kádru nemá takový čas, jaký běžně bývá zvykem. „Ale musíme se s tím poprat. Na podzim se budeme snažit vybojovat nějaké solidní místo jako před rokem. Je to však naše druhá sezona a o to to bude těžší, pro soupeře už totiž nebudeme neznámí,“ uzavřel.

Autor: pes Foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*