Druholigoví! Klíčová bude první sezona, zní po postupu z Kroměříže

Do konce letošního ročníku MSFL zbývá ještě jedno kolo, už teď je ale jasné, že se z postupu do Fortuna národní ligy radují fotbalisté Kroměříže. Ti se do druhé ligy vrací do dlouhých 17 letech.

O postupu Kroměříže definitivně rozhodla poslední výhra ve Frýdku-Místku. Je malý zázrak, co se nám povedlo. Každý si oslavy užívá po svém. Sobotní jízda z Frýdku-Místku byla divoká, kluci mají právo slavit, my je necháváme, ať si to vychutnají a užijí. Některé už takový úspěch totiž potkat nemusí,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz předseda představenstva a místopředseda výkonného výboru klubu Karel Heinz.

Na postup jste útočili i před rokem, tehdy vám ale nevyšlo jaro. Nebáli jste se teď, aby se vám nestalo něco podobného? 

Určitě ano. Měli jsme takové myšlenky. Myslím si však, že jsme se dokázali poučit z loňského nezdaru a taky jsme se lépe připravili širším kádrem. Když někdo vypadl, tak jsme ho dokázali kvalitně nahradit. Trefili jsme i Šimona Chwaszcze. Přišel střelec, který byl celou sezonu klíčovým hráčem. Povedl se taky příchod Matheuse Gonçalvese. V dubnu, stejně jako loni, jsme měli neúspěšnou sérii. Ale s týmem jsme pracovali, všichni spolu komunikovali, a to se vyplatilo. 

Karel Heinz

Byl postup od začátku sezony hlavním cílem? 

V klubu jsme si dali před sezonou čtyři cíle, pilíře. S dětmi jsme vyhráli Ondrášovku, dorost postoupil zpátky, stejně jako náš B tým, který se dostal do I.A třídy. Taky jsme chtěli vyhrát MSFL, což jsme zvládli. Jsem strašně pyšný na to, že jsme střízlivě odhadli kvality našich týmů, se kterými jsme celý rok skvěle pracovali. 

Bude pro vás druhá liga velký skok? 

Do klubu jsme coby nové vedení vstoupili v roce 2016. První dva roky jsme měli možnost postoupit ze čtvrtého místa, ale vždy jsme odmítli, protože jsme si nebyli jistí, že bychom to zvládli. Neměli jsme zkušenosti, proto jsme si řekli, že je získáme, a když vyhrajeme, tak postoupíme. Nechtěli jsme se pouštět do ničeho, co by ohrozilo chod klubu. Oslovili jsme trenéra Červenku, který je tady už skoro pět let. Celou dobu jsme na špici a letos nám vyšel i postup. Šli jsme mu vstříc krok za krokem. 

Takže jste na Fortuna národní ligu připraveni? 

Pokud tam nebudeme fungovat delší dobu, tak to nedokážu posoudit. Ale naučili jsme se fungovat na špici MSFL a já jsem přesvědčený, že když zvládneme nováčkovskou sezonu, tak se tam dokážeme zabydlet. Bude to strašně těžké, klub se musí zlepšit ve všech směrech. Jedná se o celorepublikovou soutěž, budeme více na očích a uvidíme, jak to zvládneme. Já věřím, že s dobrým koncem. 

Bude soutěž hodně náročnější finančně? 

Je to strašně těžké, počítáme to zleva doprava, zprava doleva. Záleží, jaká bude divácká návštěvnost, jaké získáme prostředky z LFA, jak nás bude sponzorovat město nebo kraj. Je to taky otázka sponzorů, pro které může být celorepubliková soutěž zajímavá. Se všemi jednáme, ovšem už v MSFL jsme měli rozpočet, který nebyl nejnižší. Proto ho nemusíme tolik navyšovat. 

Nebojíte se, že vám ostatní kluby vyfouknou vaše opory? 

Exodus kádru neočekávám. Pokud se budeme dobře prezentovat, tak spíš čekám, že o naše hráče bude zájem v zimě. Jsem zvědavý, jestli to budou ti hráči, které jsem si vytipoval. 

Budete shánět i posily? 

Určitě, stoprocentně. Tým se musí doplnit, někdo možná i skončí. Všechno se bude ladit v nejbližších dnech. 

Ve třetí lize hráči kromě fotbalu pracovali. Změní se to? 

Nikoho nechceme limitovat. Nechceme na hráče tlačit, aby byli jen profesionálové. Nejsme schopni dát jim tolik peněz, aby dělali jen fotbal, proto budeme tolerovat a podporovat je v práci. 

S jakými ambicemi půjdete do příští druholigové sezony? 

Náš gólman Dostál za mnou přišel a říkal, že náš příští rok čeká baráž. Ale vážně. První rok se chceme zachránit a hrát tak, ať jsme na sebe pyšní a nemusíme se stydět. Ať nás to baví a hrajeme dobrý fotbal. 

Autor: resp Foto: SK Hanácká Slavia Kroměříž

Více o Moravskoslezské fotbalové lize najdete na webu msfl.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*