Druholigový fenomén! Táhneme za jeden provaz, říká vyškovský kapitán Štěpánek

Fotbalisté Vyškova jsou na vlně. Ve Fortuna národní lize naposledy vyhráli na půdě Zbrojovky Brno a kralují tabulce. Uspěli i v domácím poháru, ve kterém vyřadili ligové Teplice. Nic na tom nemění ani nedělní remíza ve Varnsdorfu.

Vyškov je na tuzemské fotbalové scéně hodně sledovaný. Má postupové ambice a kabinu plnou afrických fotbalistů. Jejich „šéfem“ je na hřišti čtyřiadvacetiletý kapitán Filip Štěpánek. „Nálada je dobrá. I když v týmu máme spoustu národností, tak máme dobrou partu, která táhne za jeden provaz. A když to ještě podpoříme výsledky, tak je to skvělé,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Máte za sebou vítězný pohárový zápas s Teplicemi. Jaké to bylo utkání?

Od Teplic jsem očekával něco víc. Úplně jsem nezkoumal jejich sestavu, ale asi nehráli všichni, co nastupují i v lize. Nevím, jestli oni byli tak slabí nebo my tak dobří, ale čekal jsem vyrovnanější partii. Mohlo to být 5:0 pro nás, ale kvůli tomu, že jsme nedávali šanci, to byly nervy až do konce. Jsem rád, že jsme postoupili.

Máte nějaký vysněný tým, na který byste teď chtěl jít?

To asi ne, jedeme zápas od zápasu, kolo od kola. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Ale když to bude Sparta, Slavia nebo Plzeň, budeme rádi. Určitě si to nepůjdeme jen užít, ale budeme bojovat, abychom šli dál. Ale je jasné, že proti těmto týmům by to bylo hodně těžké.

V závěru minulé sezony jste trápili Zlín, teď jsme porazili Zbrojovku a Teplice. Ukazuje se, že byste na ligu měli?

Myslím, že jsme si to dokázali. Stejně jako v baráži, ale tu bych nesrovnával, tam jsme měli jiný tým. Zbrojovku však beru jako ligový mančaft. Stejně jako proti Teplicím jsme odehráli moc dobrý zápas.

Proti Brnu jste dal jediný gól zápasu. O to víc pro vás vítězství muselo být sladší, že?

Celý týden jsem se cítil dobře. Hlavně v den zápasu a večer před utkáním. Cítil jsem, že to může dobře dopadnout. Ale jeli jsme tam s pokorou a s tím, že musíme podat dobrý výkon. Všechno se nám sešlo na jedničku. Chci ještě jednou poděkovat celému týmu, každý pracoval stoprocentně. Můj gól byl třešnička na dortu. Moc jich nedávám, dlouho si ho budu pamatovat.

Užili jste si atmosféru tak důležitého zápasu?

Návštěva byla krásná. Někteří kluci sice byli smutní, že utkání nebylo v televizi, ale byl to zážitek. Jsme první, ale na tabulku nekoukáme. Ještě nás čeká spousta zápasů, stát se může cokoliv. Kulisa v Brně každopádně byla super, zvládli jsme derby a to nám určitě hodně pomůže do dalších zápasů.

Jste kapitánem silně mezinárodního týmu. Bylo těžké vyladit v kabině chemii?

Začátky nebyly jednoduché. I cizinci totiž potřebují čas na to, aby vše poznali. Teď už jsme ve fázi, kdy každý na hřišti ví, co může od druhého čekat. Kabina se sžila moc dobře, není tady žádný problém. Jsme dobrá parta, která ukazuje i na hřišti, že dokážeme táhnout zajeden provaz.

Máte v kabině nějakou spojku mezi českými a africkými fotbalisty?

Bývalý trenér Trousil neměl angličtinu moc vyšperkovanou, pomáhal si některými hráči v kabině. Dnes trenéři umí anglicky perfektně, pak Kafka mluví i francouzsky. Žádná spojka není potřeba. Pokud se ale třeba našim cizincům něco nelíbí, tak jdou i za mnou.

Pomáháte jim nějak i mimo hřiště?

Minimálně, oni mají svůj program. Jsou v posilovně, cvičí, trénují, odpočívají. Chtějí být vidět na hřišti, podle toho mají nastavený i svůj program. V klubu však máme lidi, kteří jim kdykoliv se vším pomohou.

Jste první, spousta lidí vás chce vidět v první lize. Vnímáte větší tlak?

Pokud mluvím za sebe, tak vůbec. Na zápasy sice už jezdíme jako favorit, ale liga je hodně vyrovnaná. Teď nás čeká Varnsdorf, který považuji za moc silného soupeře. Nemají body, ale za mě to bude moc těžký zápas. Určitě nic nepodceníme a pojedeme k nim s pokorou.

Jak vnímáte situaci ohledně vyškovského stadionu? Víte, kde byste v případě postupu hráli?

To asi není úplně otázka na mě. Kabinu zajímají zápasy a co bude v létě, pokud se postoupí, to je otázka na vedení. My s tím nic nezmůžeme. Bylo by super, kdyby se na ligu nachystal drnovický stadion, ale my jsme malí páni. Tohle neovlivníme.

Autor: resp Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*