Dvacet jedna obcí na Hané je v karanténě

koronavirus

Dnes v časných ranních hodinách došlo k uzavření 21 obcí na Hané, včetně měst Uničov a Litovel. Hygienici chtějí zabránit dalšímu nekontrolovanému šíření koronaviru. Lidé nemohou území opustit, zakázal se i pohyb mimo místo jejich trvalého pohybu minimálně na 14 dní. Opatření se dotklo i dopravy.

Nařízení mimořádného opatření se týká obyvatel obcí a měst Benkov u Střelic, Brníčko, Červenka, Dětřichov, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Chořelice, Chudobín, Litovel, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Dědina u Uničova, Nová Ves u Litovle, Renoty, Rozvadovice, Savín, Střelice u Litovle, Tři Dvory u Litovle, Unčovice, Uničov, Víska u Litovle.

Hygienici chtějí zabránit nekontrolovanému šíření nákazy v oblasti

Podle ministra zdravotnictví je důvodem k danému opatření, že se v této lokalitě nachází zhruba tisíc potenciálně nakažených kontaktů. „Jsou to lidé, kteří byli v kontaktu s infikovanými, což už je velký počet, proto hygienici rozhodli o uzavření. Všichni, kteří jsou označeni za kontakty, musí být v domácí karanténě, nesmí ani chodit do práce, musí být doma 14 dnů,“ řekl ministr ráno Radiožurnálu.

Hygienici nařízení odůvodňují nepříznivým vývojem situace v určené oblasti. Opatření je podle nich jedním ze zásadních kroků pro zamezení nekontrolovaného šíření nákazy. „Vzhledem k výraznému rozšíření tohoto onemocnění na výše uvedených katastrálních územích hrozí závažné rozšíření nákazy z ohniska, proto je nezbytné zakázat pohyb fyzických osob v rámci těchto katastrálních území, jakékoliv cestování, přemisťování se a shromažďování z místa na místo v rámci území těchto postižených obcí,“ stojí v nařízení hygieniků. Mimořádné opatření bude platit do doby, než krajská hygienická stanice provede epidemiologické šetření a rozhodne o dalším postupu.

Zdroj: KHSOLC, Foto: envato.com

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*