Dvě budovy na brněnském výstavišti půjdou k zemi. Uvolní prostor nové hale pro Kometu

Vizualizace multifunkční haly v areálu brněnského výstaviště

Ještě letos by měly začít bourací práce, které jsou nezbytné pro výstavbu multifunkční haly v areálu brněnského výstaviště. Brněnští radní dnes odsouhlasili žádost o odstranění dvou budov ve vlastnictví města v prostoru vozovny brněnského dopravního podniku v Pisárkách.

Nová hala potřebuje prostor

„Zásadní reorganizace dosavadního územního uspořádání je nezbytná už nyní, kdy jsme ve fázi úprav okolních ploch. Celkem musíme odstranit čtyři budovy, z toho dvě vlastní město. Jedná se o garáž a takzvaný velký sklad, který je stavbou technického vybavení. Na žádost Brněnských komunikací jsme toto rozhodnutí učinili co nejdříve, aby práce mohly pokračovat podle plánovaného harmonogramu,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

„Na současné rozhodnutí Rady města Brna navážou další kroky. Na základě zpracované dokumentace bouracích prací lze nyní zahájit správní řízení. Začátek bouracích prací předpokládáme v prosinci letošního roku,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Prostor pro sport i kulturu

Plánovaná multifunkční hala v areálu brněnského výstaviště má městu poskytnout moderní zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí s kapacitou až 13 300 návštěvníků. V budoucnu se má stát hlavním stadionem hokejové Komety Brno.

Nabídne možnost variabilního uspořádání pro různé typy využití. Hala je jedním z největších strategických projektů města s předpokládaným dokončením v roce 2023. Vyrůst má za pavilony F a G1 za pavilonem Z na brněnském výstavišti.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

2 Comments

  1. Máme šanci poznat, že nejde jen o předvolební agitaci Občanské demokratické strany? Některé velké veřejné stavby v Brně jsou v podobném stádiu “rozestavěnosti” 20, některé už 100 roků. Víme přece, že komunisty zlikvidované bývalé hrdé moravské zemské hlavní město Brno je v současnosti označováno jako město maket a vizualizací, pokud se rovnou nepoužívá “pěkný” pragočeský přídomek “zatáčka před Vídní”.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*