Dvě malá lvíčata pomohla v hodonínské Zoo překonat návštěvnický rekord

Hodonín Zoo lvíčata
Malá sametová lvíčata jihoafrická ozdobila hodonínskou zoo

Do Zoo Hodonín loni přišlo 195.403 návštěvníků, meziročně zhruba o 23.000 více. Padl tak návštěvnický rekord právě z roku 2018, kdy do zoo zamířilo 172.140 lidí. Velkým lákadlem se stala dvě mláďata lva jihoafrického. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí zahrady Marie Blahová. Návštěvnický rekord z roku 2018 zařízení loni pokořilo už v první polovině září.

Výjimečně úspěšný rok, pochvaluje si ředitel Zoo

“Rok 2019 pro nás představoval obrovské návštěvnické číslo, které málem dosáhlo na hranici 200.000, opravdu nám scházelo jenom málo,” uvedl ředitel zoo Martin Krug. Doplnil, že hodonínská zahrada se tak stala nejúspěšnější zoologickou zahradou v tuzemsku co do počtu nárůstu návštěvníků, a to o 12,7 procenta. “Je to obrovská výzva do budoucna, ale i potvrzení toho, že hodonínská zoo je stále více populární” uvedl ředitel.

Návštěvnosti pomohla nová mláďata

Velkým lákadlem pro návštěvníky byla i v uplynulém roce především dvě smetanově zbarvená mláďata lva jihoafrického, která se narodila na sklonku roku 2018. K dalším zajímavostem patřila mláďata u plameňáků růžových, zeber Chapmanových, velbloudů dvouhrbých, sitatung západoafrických, oryxů arabských, klokanů rudokrkých či klokanů obrovských.

Na podzim se podle mluvčí mnoho návštěvníků přišlo rozloučit se třemi mladými jedinci tygra ussurijského, kteří začátkem prosince odcestovali do belgické zahrady Pairi Daiza.

Dvě mláďata lva jihoafrického už vykvetla v krásné mladé samice.

Zoo Hodonín patří mezi nejmenší a nejmladší zoologické zahrady na Moravě. Vzniklo v roce 1975 z podnětu tehdejšího vedení města v čele s Emilem Schwarzem. Na založení zahrady, která je situována do prostoru lužního lesu, se podíleli svépomocí i místní. Pečuje o více než 1000 zvířat přibližně 280 druhů.

Zdroj: ČTK, foto: Zoo Hodonín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*