Firma ze Zlína věnovala tisíce respirátorů rodinám v těžké situaci

Potřebným rodinám pomohou speciální respirátory.

Společnost SPUR ze Zlína pomohla ve spolupráci s nadací Dobrý anděl rodinám zasaženým vážným onemocněním. Poslala jim přes 12 tisíc kusů respirátorů třídy FFP2.

Chceme ulevit potřebným rodinám

Spolupráce mezi nadací Dobrý anděl a společností SPUR odstartovala již v loňském roce hledáním řešení, jak nejjednodušeji doručit respirátory potřebným rodinám. „Těší nás, že můžeme alespoň touto cestou ulevit rodinám, které zasáhla vážná nemoc. Naší snahou je prostřednictvím nano respirátorů přispět k funkční ochraně před nákazou koronavirem, a zabránit tak případným zdravotním komplikacím,“ uvedl generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák.

Celková hodnota respirátorů dosahuje hodnoty téměř 900 tisíc korun. Podle Dudáka v rámci daru získají rodiny nejen kvalitní certifikované respirátory FFP2, ale také návod jak o ně pečovat a dezinfikovat je pro opakované použití, což znamená ekonomickou i ekologickou výhodu.

„Záměrně jsme se rozhodli věnovat respirátory s unikátní nanomembránou naší vlastní výroby, které zachytí až 98,5 % ultrajemných částic a jsou speciálně vyvinuté pro boj s koronavirem. Jsou vysoce prodyšné a komfortní i při dlouhodobém nošení,“ upřesnil Dudák. Společnost Spur spolupracuje s nadačními fondy a charitativními organizacemi od počátku výroby speciálních respirátorů. Dosud rozdala více než 100 tisíc kusů respirátorů a roušek.

Nadace Dobrý anděl podporuje pravidelným finančním příspěvkem každý měsíc 4000 rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním nebo dítě s jiným vážným dlouhodobým onemocněním.

„Pomoc Dobrých andělů znamená pro rodiny v těžké životní situaci výraznou podporu. Je pro ně jistotou, že ani v současné složité době na to nejsou samy,“ uvedla výkonná ředitelka Šárka Procházková a doplnila, že za devět let fungování nadace se do finanční pomoci aktivně zapojilo více než 85 tisíc dárců.

Zdroj a foto: SPUR

Související články

Přečtěte si  V Třebíči, za účasti Jiřího Grygara, otevřeli nové planetárium. Nabídne programy pro veřejnost i školy

Doporučujeme


1 Trackback / Pingback

  1. Co mají SPUR a Dobrý anděl společného? - SPUR

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*