Frýdek-Místek bude asi mou poslední destinací, říká Adam Varadi

Adam Varadi
Adam Varadi

Fotbalisté Frýdku-Místku přezimovali v MSFL na třetím místě, pouhých pět bodů za vedoucím Blanskem, a na jaře se tak pokusí zaútočit na postup. Ovšem už bez trenéra Martina Pulpita, který u týmu po podzimu z osobních důvodů skončil.

Myslím, že to od nás na podzim nebylo špatné. Sice jsme promrhali pár zápasů a mohli jsme být ještě výš, ale jinak můžeme být spokojení,“ říká lídr týmu Adam Varadi, který dal v 17 podzimních zápasech čtyři branky.

Ambice na postup stále máme. Bude to těžké, ale pokusíme se o to

Bývalý útočník Baníku Ostrava, Plzně, Teplic, Českých Budějovic či Olomouce přišel do Frýdku-Místku v létě roku 2017 z polské Bytomi. Hned ve své premiérové sezoně však s Lipinou prožil pád z druhé ligy do MSFL, ze které se týmu loni těsně nepovedlo postoupit zpátky. „Ambice na postup však stále máme. Bude to těžké, ale pokusíme se o to,“ slibuje čtyřiatřicetiletý útočník, který před patnácti lety oslavil s Baníkem titul v první lize.

Útočník s 244 starty a 47 góly v nejvyšší tuzemské soutěži ví, že se jeho role pomalu mění. „Asi jsem trochu zaostal za očekáváními, ale roky mi běží, hráči už jsou mladší a rychlejší a já musím být soudný. Beru to už tak, že jsem ten starší, ovšem na hřišti, tam jsem pořád generál,“ usmívá se rodák z Frýdku-Mísktu, který plánuje, že v mateřském klubu jednou i uzavře svou bohatou kariéru. „Ambice zkusit to výš by sice ještě byly, ale musím myslet na věk i další faktory. Frýdek-Místek bude asi mou poslední destinací,“ říká Varadi.

Postup? To by byl vrchol

To však neznamená, že by se už chystal do fotbalového důchodu. „Fyzicky se stále cítím dobře, hraní mi ještě nedělá problém a nějaký ten gól taky občas dám,“ uvedl útočník, který s přítelkyní a dcerou bydlí ve Frenštátu pod Radhoštěm. „Celý život jsem někde cestoval, ale teď jsem doma a mám klid. Jsou tady hory, žádný stres, tak nějak jsem si to na konec kariéry představoval,“ dodal spokojeně Varadi.

Budoucnost spojená s fotbalem

Až jednou skončí s aktivní kariérou, plánuje se vrhnout na dráhu trenéra nebo manažera. „Chtěl bych pokračovat u fotbalu. Nějaké nabídky už mám a uvidíme, co bude,“ dívá se do budoucna Varadi, jenž na jaře povede svůj tým vstříc vysněnému postupu. „Kdyby se to povedlo, tak by to byl opravdový vrchol,“ říká odhodlaně. U Lipiny už ale na jaře nebude trenér Martin Puplit, který na začátku prosince nečekaně skončil. A při jednom z rozhovorů si rýpl i do Varadiho, který podle něj často diskutoval s rozhodčími, což jeho výkonnost hodně sráželo dolů. „To vyjádření mě urazilo. Myslím, že jsem si takové prohlášení nezasloužil, protože jsem ho ve spoustě zápasech zachránil,“ reagoval Varadi, který je po desetigólovém Jakubu Teplém druhým nejlepším střelcem týmu.

Autor: pes Foto: MFK Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*