Hodonín rozšíří zoo, připravuje šest nových pavilonů

Vizualizace nových pavilonů v hodonínské zoo

Hodonínská zoo projde v nejbližších letech velkou proměnou. Vedení zahrady plánuje šest nových pavilonů pro zvířata ze všech kontinentů. Aktuálně vzniká projektová dokumentace pod taktovkou zkušeného architektonického studia. Výstavba proběhne po etapách.

Šest nových pavilonů bude reprezentovat jednotlivé geografické oblasti, tamní krajinu a obydlí obyvatel. Například pavilon Afriky zabydlí hroši a antilopy. Chybět nebude džungle i umělá skála s vodopádem. Dále se počítá s pavilonem tučňáků či napodobeninou australské rudé skály Uluru. Ambiciózní výstavbu chce město jako zřizovatel zoo provádět po částech.

“Vizualizaci nové podoby Zoo Hodonín zpracovalo brněnské studio MY3 architekti. Rozvinout záměry do podoby projektu pro další řízení pomůže studio polských architektů, kteří mají bohaté zkušenosti s obdobnými projekty staveb, například Oceanária ve Wroclavi a Orientaria v Lodži i jiných,” informovala hodonínská zoo v tiskové zprávě. Smlouva na vypracování projektové dokumentace se studiem je už připravena k podepsání.

Chceme mít hotovo do čtyř let

Stavět by se mělo po etapách, o začátku se zatím jedná. „Hypoteticky bychom čtyři etapy modernizace měli zvládnout za zhruba čtyři roky. První fáze by mohla odstartovat začátkem příštího roku a stavět bychom měli dva objekty,“ sdělil ředitel zoologické zahrady Martin Krug. V roce 2024 by přišel na řadu další objekt a zbylé tři pak v následujících dvou letech. Jako první by se stavěly africké pavilony pro malé šelmy.

Nové pavilony budou představovat novou etapu existence zoologické zahrady v Hodoníně. Loni ji vážně poškodilo ničivé tornádo.

Zdroj a foto: Zoo Hodonín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*