Hokejové Vítkovice opustily dosavadní opory. Tým přesto věří v playoff

Tisková konference HC Vítkovice Ridera

Probojovat se do play off, tak zní hlavní cíl hokejistů Vítkovic před novou extraligovou sezonou. Ostravané do ní půjdou s výrazně změněným kádrem, který v létě opustily takové opory jako Patrik Bartošák, Rostislav Olesz či Jakub Lev.

Ve vítkovickém kádru nezůstal kámen na kameni

I z úsporných důvodů klub opustili reprezentační gólman Bartošák (Třinec), klíčoví útočníci Olesz (Olomouc) a Lev (Brno), střelec Radoslav Tybor (Pardubice), Lukáš Kucsera (Brno), David Květoň (Frýdek-Místek) a Roman Szturc (Zlín). Po skončení smluv a hostování odešli Jaroslav Mrázek, Josef Hrabal a Michal Poletín.

Novými posilami se naopak stali brankář Miroslav Svoboda (Dornbirn), Alexandre Mallet (Brno), Roberts Bukarts (Sparta), Dominik Lakatoš (Liberec), Nicolas Werbik (Zlín), Erik Němec (Znojmo), David Kvasnička (Plzeň) a Martin Bodák (Kootenay Ice).

Tým výrazně omládl, ovlivní to hru

“Po každém podobném vážnějším řezu týmem se herní projev trochu změní. Máme v týmu řadu mladých hráčů, chtěli bychom hrát bruslivý hokej, který bude fanoušky bavit. Věříme, že budeme do zápasů nastupovat se zdravou mladickou drzostí, ale současně i pokorou,” řekl kouč a generální manažer Jakub Petr na dnešní tiskové konferenci.

Dresy pro letošní sezónu

Střídavé úspěchy, postupné cíle

Vítkovice si v přípravě vedly se střídavými úspěchy: na turné ve Švýcarsku prohrály tři ze čtyř zápasů, po návratu naopak hladce přehrály extraligový Trenčín 5:0. Ve víkendové generálce na turnaji v Maďarsku podlehly Nitře 2:4 a stejným poměrem naopak udolaly Nowy Targ.

Moravští Ostravané mají postupné cíle. “Samozřejmě, že nikdo nejde do sezony s tím, že se mu nebude dařit. Chceme jít postupně a možná, že fakt, že se od nás nic moc nečeká, je často výhodou a tým pak může překvapit. Rádi bychom v Ostravě zase hráli play off,” prohlásil Petr.

Do začátku sezóny se zraněným Romanem

Náladu v kabině před pátečním startem s Olomoucí však trochu zkalilo zranění útočníka Ondřeje Romana, který si na turnaji v Maďarsku namohl vazy v kotníku. Utkání proti Polákům nedohrál ani Bukarts, jeho start však ohrožen není.

“Představu o sestavě máme, pokud ale do ní nepromluví žádné zdravotní problémy. Zranění Ondry Romana samozřejmě nepříjemnost je, vyžádá si to i určité zásahy do přesilovkového týmu. Uvidíme, na jak dlouho jeho absence nakonec bude,” řekl Petr.

Proti loňským mistrům hned v druhém kole

Vítkovice rozehrají extraligový ročník 2019/2020 v pátek 13. září na domácím ledě v duelu proti HC Olomouc. Hned v úterý 17. září je pak opět doma čeká těžký zápas s mistrovským Třincem. V loňské sezóně dokázali Moravští Ostravané překonat v předkole playoff pražskou Spartu, v samotném playoff však byli rozdrceni 4:0 loňskými hokejovými mistry.

Zdroj a foto: HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*