Horňácké slavnosti se vrací plné síle, návštěvníky uvítá opravený areál

Horňácké slavnosti každoročně lákají tisíce lidí. Poslední dva ročníky se nekonaly kvůli pandemii koronaviru.

Horňácké slavnosti patří mezi hojně navštěvované folklórní události na Moravě. Předchozí dva ročníky byly kvůli koronavirové pandemii zrušeny, nyní se festival vrací k tradičnímu formátu bez omezení. Přečtěte si, na co se můžete od čtvrtka do neděle 21. až 24. července těšit.

Přehlídka lidové kultury z celého Horňácka letos vstoupí do 65. ročníku. V jednotlivých pořadech účinkují soubory i sólisté, kteří se vystřídají na vystoupeních na Strážné hůrce, na Fňukalovém, u kostela a u Větrného mlýna a v Kuželově. Nedílnou součástí je neformální zábava s hudci až do bílého rána.

Vrcholem programu je hlavní pořad v sobotu večer od 20:45 na Horňáckém stadionu. Letos ponese název “Na Horňácku hudci hudú, ej, aj tam pěkně tancujú” a bude věnován půlkulatému jubileu Horňáckých slavností. O den dříve na stejném místě oslaví padesát let soubor Lipovjan.

Hudební program festivalu doplňuje Horňácký jarmark tradičních řemesel a výstavy v prostorách Obecního úřadu Velké nad Veličkou, ve Válcově mlýně, Čechově dvoře v Louce a v Javornickém muzeu.

Program letošních Horňáckých slavností

Ekologičtěji a s opraveným stadionem

Pořadatelé se rozhodli snížit množství plastového obalu. Prodeji občerstvení v areálu Strážné hůrky proto budou používat zálohovatelné vratné kelímky, které byly vyrobeny speciálně pro Horňácké slavnosti.

Horňácký stadion na Strážné hůrce loni prošel rekonstrukcí. Týkala se zejména objektu tanečního pódia a prostoru pro účinkující. Kromě kompletní rekonstrukce vnitřních prostor šaten a výstavby dvou funkčních toalet, prošel kompletní výměnou také povrch pódia a fasáda stavby.

V nedobrém stavu se nachází i hlediště. Úpravám ale brání komplikované vlastnické vztahy. Celý areál totiž není v majetku Velké nad Veličkou. O vykoupení jednotlivých částí obec dlouhodobě usiluje.

autor: pjk, foto: Horňácké slavnosti

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*