Hotel v Beskydech odebíral nelegálně vodu, dostal pokutu čtvrt milionu

Hotel Sepetná Beskydy Ostravice
Přísnou pokutu pro provozovatele hotelu Sepetná potvrdilo ministerstvo, zamítlo odvolání firmy.

Inspekce životního prostředí uložila firmě, která provozuje hotel v Ostravici na moravskoslezském pomezí pokutu 240.000 korun. Společnost v letech 2016 až 2018 odebrala ze studny přes 3000 kubických metrů podzemních vod nad povolený limit.

Nelegální odběr přijde firmu draho

Kontroloři se zaměřili na nakládání s vodami v rekreačním centru Sepetná, a to v hotelu, bungalovech a relax centrum, v penzionu Sluníčko a chatě Měsíček. „Společnost měla rozhodnutím Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí povoleno odebrat ze studny, která je umístěná na pozemku v katastrálním území Staré Hamry, maximálně 5 880 m3 podzemních vod ročně. V letech 2016, 2017 a 2018 tento roční limit překročila a za tříleté období tak odčerpala navíc 3 433 m3 podzemních vod,“ řekl Karel Kozubek, ředitel Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí v Ostravě.  

Při určení výše pokuty využili kontroloři zákonnou sazbu 70 korun za jeden metr krychlový. Přihlédli ke skutečnosti, že se společnost přestupku dopouštěla opakovaně. Nepovolené odběry podzemních vod sloužily k provozu rekreačního a ubytovacího zařízení, a tudíž k podnikatelské činnosti.  

Firma SEPETNÁ v. o. s. se proti rozhodnutí o pokutě odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a pokutu potvrdilo. Ta 15. ledna 2020 nabyla právní moci.

Zdroj: ČIŽP, foto: pomedvedichtlapkach.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*