Hradišťan zahraje v jeskyni Výpustek, oslaví výročí blanenské charity

Hradišťan s Jiřím Pavlicou zahraje v tajuplných prostorách Moravském krasu.

Jiří Pavlica s Hradišťanem zahraje v jeskyni Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Benefiční koncert podpoří Oblastní charitu Blansko, která si letos připomíná třicet let existence. Koncert v tajemném prostoru krasové jeskyně se odehraje v pátek 4. listopadu od 18:00.

„Koncert v úžasné akustice Jindřichova sálu jeskyně nabídne propojení mystické atmosféry Moravského krasu a moravského folklóru s přesahem přes staletí,“ zve ředitel blanenské charity Pavel Kolmačka. Výtěžek z koncertu tato organizace plánuje použít na nejpotřebnější z regionu.

Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal, v infocentrech Blansko a Boskovice či v pokladně Výpustku. „Účastníkům doporučujeme teplé oblečení, teplota uvnitř jeskyně je zhruba osm stupňů Celsia,“ doplnila vedoucí jeskyně Výpustek Hana Horáková.

Koncert v tajuplné atmosféře

Benefiční koncert Hradišťanu se odehraje na tajuplném místě s pohnutou historií. Labyrint chodeb a dómů Výpustek vytvořila ponorová činnost Křtinského potoka. Krasové podzemí v Křtinském údolí je proslaveno nálezy tisíců kostí pravěkých jeskynních medvědů.

Za druhé světové války podzemí nacisté upravili pro továrnu na letecké motory do stíhaček. Komunistický režim ji přestavěl na tajné velitelství vojsk. K tomu účelu sloužila až do roku 2001, o šest let později ji Správa jeskyní České republiky zpřístupnila turistům.

Oblastní charita Blansko pomáhá na celém Blanensku seniorům, nemocným a umírajícím lidem, lidem s postižením, lidem v tísni, bez domova, ohroženým dětem a mládeži, rodinám, matkám, které ztratily domov a dalším potřebným.

Zdroj a foto: Správa jeskyní ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*