Hvězdou slavné výstavy veteránů v Paříži je moravská Tatra

Na výstavě se objevila i Tatra 87 instalovaná do písku na památku cestovatelů Zikmunda a Hanzelky.

Na pařížském autosalonu Rétromobile se letos prezentuje i Tatra. Slavná moravská automobilka je zastoupena celou vývojovou řadou. Významnou veteránskou akci v Paříži navštěvuje každoročně přes sto tisíc návštěvníků.

Na výstavě se objevily tatrovky i Zikmund a Hanzelka

Vozy značky Tatra se na Rétromobile vyskytují v hojném počtu. Ucelená řada tatrovek ukazuje vývoj od prvního československého automobilu Präsident až po poslední typ limuzíny Tatra 700 z poloviny 90. let.

Návštěvníci se také mohou seznámit s příběhem československých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky, který není v cizině bohužel příliš známý. Organizátoři na připomenutí jejich památky nainstalovali Tatru 87 do písku. Velká část vystavených vozů pochází přímo z Technického muzea Tatra v Kopřivnici.

Na letošní výstavě se představuje dohromady přes tisíc aut od řady sběratelů a automobilových klubů. Připomínají se výročí slavných modelů, například Citroënu GS, který vznikl před padesáti lety.

Rétromobile patří mezi nejslavnější autosalony zaměřené na veterány a youngtimery. Letošní už 45. ročník probíhá od středy 5. února do neděle 9. února na výstavišti Porte de Versailles v Paříži. Významnou veteránskou akci v Paříži každoročně navštěvuje přes sto tisíc návštěvníků.

Zdroj: Rétromobile, foto: Facebook Rétromobile Officiel

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*