Hyundai v Nošovicích vyrábí pouze na jednu směnu, přizpůsobuje se vývoji situace

Hyundai Nošovice

V nošovické továrně automobilky Hyundai se od minulého týdne znovu vyrábí. Firma se přizpůsobuje aktuálnímu vývoji situace, tento týden proto bude vyrábět pouze na jednu směnu. Informaci uvedl server Auto.cz.

O obnovení výroby v Nošovicích jsme už dříve psali v tomto článku.

Režim výroby závisí na vývoji situace

“Vyrábíme v období, kdy je nezbytné každý týden velmi pružně reagovat na vývoj situace na trhu a další okolnosti vyplývající z pandemie covid-19. Tento týden tak bude výroba probíhat v jednosměnném provozu a plán pro další období se bude řídit vždy aktuálním stavem. Při rozjezdu jsme s tímto postupem počítali,” řekl mluvčí závodu Pavel Barvík.

Nošovická továrna jako většina automobilek v Evropě kvůli pandemii nového typu koronaviru v březnu přerušila výrobu. Po třítýdenní odstávce provoz obnovila 14. dubna jako první velký podnik na Moravě a ve Slezsku, zpočátku i kvůli hladkému náběhu výroby na dvě směny místo obvyklých tří. “Tato úprava výroby bude platit do odvolání a může se podle vývoje situace měnit,” upozornila tehdy firma.

Zaměstnanci, kteří nepracují, jsou doma se sníženou mzdou. Slezská automobilka zaměstnává 3300 lidí, dalších 8700 pracuje pro její přímé dodavatele. Výrobu minulý týden obnovily i dodavatelské firmy. Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Loni vyrobila 309.500 vozů. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun a tržby 129,26 miliardy korun.

Zdroj: Auto.cz, foto: Hyundai Česká republika

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*