Jedenáctihektarový průmyslový areál u Znojma nabídne 750 pracovních míst

Průmyslový park - ilustrační foto

U obce Dyje poblíž Znojma se má letos koncem roku začít stavět jedenáctihektarový areál s šesti halami pro lehký průmysl a skladování. Bude stát proti již existujícímu průmyslovému areálu.

Haly budou stát po pravé straně silnice I/53 směrem ze Znojma za křižovatkou se silnicí druhé třídy, která odbočuje na Dyji. Investorem, který má areál za tři roky postavit, je znojemská společnost IMA Logistik.

Průmyslový park nabídne 750 pracovních míst

Podle dokumentu je již nyní známé předpokládané složení nájemců. Obsazení se však může ještě změnit vzhledem k univerzálnosti hal. Dvě největší budou mít 12.000 a 13.000 metrů čtverečních, zbylé jsou menší. V jedné hale se budou vyrábět a montovat stojany pro kosmetické výrobky, ve druhé se budou montovat akumulátory, ve třetí montovat a kompletovat sedadla do aut, ve čtvrté se budou vyrábět antény a příslušenství, v páté se budou montovat a kompletovat televizory a v posledním montovat hydraulické hadice pro automobilový průmysl. Počítá se s tím, že zde bude pracovat 750 zaměstnanců ve dvousměnném provozu.

Areál zabere kvalitní ornou půdu

Potřeba tvorby pracovních míst a ekonomického rozvoje zanedbaného znojemského regionu se zde střetávají s péčí o kvalitní ornou půdu. Jak vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA, nový areál zabere ornou půdu nejvyššího stupně ochrany.

V sousedství plánovaného areálu již funguje betonárna, autoservis a prodej aut. Provoz se podle dokumentu zvýší o 250 osobních aut, 100 kamionů a 50 dodávek denně.

Znojemsko dlouho patřilo k okresům s nejvyšší nezaměstnaností nejen na Moravě, ale i v České republice. Nyní se pohybuje kolem pěti procent. V dubnu činila míra nezaměstnanosti 4,9 procenta, což je 3700 lidí bez práce.

Autor: red, ČTK Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*