Jihlava dala projektu Horácké multifunkční arény zelenou. Není jen pro hokejovou Duklu

Jihlava Horácká multifunkční aréna
Vizualizace budoucí Horácké multifunkční arény

Po dvou měsících příprav podepsali vítězové architektonické soutěže na návrh Horácké multifunkční arény smlouvu se městem Jihlavou. Podrobnou projektovou dokumentaci vypracuje ateliér Chybík+Krištof za necelých 65 milionů korun. Stávající stadion půjde k zemi.

Multifunkční aréna nebude sloužit jen hokejistům

Primátorka města Karolína Koubová má radost z toho, že Jihlava podepsala smlouvu právě s tímto architektonickým ateliérem. “Jsou vycházejícími hvězdami moderní architektury a město našlo odvahu se s nimi na projektu spojit. Projekt je opravdu velkolepý, městotvorný, a daří se v něm plnit účel celé věci – oživit město i to samotné místo, aby nebylo využíváno jenom hokejisty, ale i ostatními uživateli a třeba i kolemjdoucími. Věřím, že tam bude živo nejenom při hokejových zápasech, ale od rána do večera,“ uvedla Koubová.

Manažer pro výstavbu HMA a jihlavský radní David Beke připomněl, že už v soutěžním návrhu počítala vítězná kancelář s etapizací výstavby. Reálné bude nejprve postavit halu a objekt na nároží ulic Tolstého a Jiráskova. Zda se povede upravit i zimáček a objekt u bývalého kina Sokol, je otázkou závislou především na vývoji stavebního trhu, pohybu cen stavebních prací a materiálů. “V tomto jsem však spíše pesimistou. Naopak optimistický jsem ohledně umístění běžeckého oválu na střeše, rádi bychom ho zachovali. Ve městě je potřeba efektivně využít všech ploch a ani tato veliká by neměla zůstat nevyužita,“ řekl Beke.

Finální podoba se bude odvíjet od dohody mezi architekty a uživateli

Finální studie by však měla doznat dílčích změn. Ty ve většině vzešly z podrobného nastudování soutěžního návrhu a následných diskuzí mezi architekty a budoucími uživateli.

„Ze strany architektů byl cítit opravdový zájem stavbu pod jejich taktovkou postavit a byli ochotni také znatelně ustoupit z původní nabídkové ceny. Nyní se musí do poloviny dubna dopracovat architektonická studie a stále počítáme s termínem pro zahájení demolice stávající arény na konec roku 2021,“ doplnil radní Beke.

Zdroj a foto: město Jihlava

Související články

Přečtěte si  Přeshraniční spolupráce v boji proti komárům: Břeclav se chce spojit s Rakušany i Slováky

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*