Jihlava se chystá na Májové slavnosti. Představí horácké folklorní soubory

Na jihlavských Májových slavnostech nebudou chybět řemesla, folklor či zaplétání máje.

Masarykovo náměstí v Jihlavě oživí v pátek a sobotu 6. a 7. května májové slavnosti s tradičním jarmarkem a ukázkou řemesel. Na akci pořádané organizací Brána Jihlavy se představí řada folklorních souborů z Horácka a dalších oblastí Moravy.

Program v centru Jihlavy odstartuje v pátek v 10 hodin, kdy začne tradiční jarmark. „Lidé se mohou těšit na drobnou ukázku řemesel. Mezi vystavujícími budou kováři, brusiči skla a na vlastní oči příchozí uvidí i výrobu květinových čelenek,“ uvedla za organizátory Kateřina Vondráková.

Májový jarmark mohou zájemci navštívit také v sobotu 7. května. Stejně jako v pátek začíná v 10 hodin. Od 14 hodin se pak na Masarykově náměstí představí horácké folklorní soubory. Účast přislíbily Šípek a Pramínek z Jihlavy, Kamínek a Studánka ze Žďáru nad Sázavou nebo Borověnka ze Štěpánova nad Svratkou.

„Bude to největší jarní přehlídka horáckých souborů,“ zdůraznila Vondráková. Podle ní také dojede Klobučánek z Valašských Klobouků, Drahan z Blanska a Formani z východočeských Slatiňan.

V 15:45 se začne se samotným zaplétáním máje a od 18 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert JazzBandits. Společně s jarmarkem se v rámci májových slavností v sobotu na náměstí uskuteční také Den růžových vín. Začátek je naplánován na 12 a konec na 21 hodinu.

Ukázka řemesel na jihlavských Májových slavnostech

Zdroj a foto: město Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*