Kamionů ve městě ubylo. Frýdek-Místek využije plochu pod estakádou pro parkování a rozšíření sběrného dvora

Frýdek-Místek pokračuje v úpravách parkovacích zvyklostí ve městě. Změna čeká také velkou odstavnou plochu pod estakádou u slezanského stadionu, kterou město nyní získalo do svého vlastnictví. Zaparkovat tam budou moct řidiči osobních aut a také dodávek ze sídlišť. 

Frýdecko-místecká radnice dlouhodobě cílí na zklidnění necitelně vybudované čtyřproudové silnice vedoucí skrz město. Po otevření obchvatu bude nyní realizovat jednotlivé úpravy a jednou z nich je změna na plochách pod estakádou.

Nové a širší využití prostoru pod estakádou

„Plochy pod estakádou využijeme pro parkování osobních aut a dodávek. Řidiči dodávek je tak nebudou muset odstavovat na sídlištích. Výhodou je blízkost sídliště Slezská, kam se dá dojít pěšky. Poblíž jsou rovněž umístěny zastávky městské hromadné dopravy, takže řidiči dodávkových vozů se pohodlně dostanou do svých domovů,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Bárek (Naše Město F-M).

„Plocha pod estakádou bude mít širší využití, rozšíříme tam na základě požadavků Frýdecké skládky sběrný dvůr,“ upřesnil náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Dosud pod estakádou parkovaly zdarma kamiony. Díky nedávno otevřenému obchvatu v celé délce jich výrazně ubylo na průtahu městem. Také jejich odstavování chce radnice směrovat mimo centrum. Město sice nemá povinnost zajišťovat dopravcům odstavné plochy, přesto se nyní rýsují dvě až tři lokality, na kterých by bylo odstavování kamionů vhodné.

Radnice myslela také na pěší propojení z plochy pod estakádou směrem k frýdeckému náměstí, intenzivně proto připravuje znovuobnovení staré pěší trasy po kamenných schodech vedoucích až na Těšínskou ulici pod magistrát.

Autor: red Zdroj a foto: Město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*