Kanonýr, který se věnuje účetnictví. Vandas z Líšně vládne druholigovým střelcům

Fotbalisté druholigové Líšně znovu dokazují, že jejich výsledky v předešlých sezonách nebyly žádným dílem náhody. Tým sice přišel o několik opor, dokázal je ale vhodně nahradit a kraluje tabulce.

Fortuna národní liga ukrojila ze svého programu prvních sedm kol, po kterých je jediným neporaženým týmem Líšeň. Ta získala už 17 bodů a je v čele tabulky. „O postupu se ale vůbec nebavíme. Chtěli jsme hrát co nejvýš, musíme však být nohama na zemi. Jsme na začátku sezony a stát se může ještě cokoliv,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz šestadvacetiletý útočník Pavel Vandas, který do Líšně přišel před sezonou z Vyšehradu. V úvodních šesti duelech dal už pět branek.

Líšeň je opět nahoře. Co za tím stojí?

Je to dáno hlavně prostředím a lidmi, kteří v Líšni jsou. Všemi od hráčů, přes vedení až po majitele. Je tady velmi příjemné prostředí, nahoře nás drží soudržnost. A samozřejmě je tady taky kvalitní kádr.

Máte pravdu. Líšeň sice zasáhlo několik citelných odchodů, tým ale posílil a vypadá ještě silnější. Cítíte to taky tak?

Já jsem do Líšně přišel v létě, porovnávat je pro mě těžké. Když jsem hrál proti Líšni, tak Málek nebo Ševčík měli obrovskou kvalitu, tým se však doplnil skvělým hráči. Všechno si sedlo, uvidíme, jak to bude vypadat dál.

I vy jste v Líšni nový. Co vás do klubu přivedlo?

Zájem trenéra Valachoviče, který mě chtěl do útoku. O Líšni mi řekl všechno. Věděl jsem, jak se bude hrát, jak se budu hodit do systému. Byla to zajímavá nabídka, kterou jsem přijal a přišel jsem z Prahy do Brna. Líšeň hrála nahoře a já jsem si chtěl zahrát o nejvyšší příčky.

Líšeň hrála vysoko už v minulých sezonách. Přesto, myslíte, že vás zase mohl někdo podcenit?

Myslím si, že už ne. Líšeň si udělala jméno, dvě sezony hrála nahoře, už to není náhoda.

Řada hráčů v Líšni kromě fotbalu taky pracuje. Jak jste na tom vy?

Dělám účetnictví, na živnost, sám na sebe. Přemýšlím však o tom, že bych od zimy nastoupil třeba do nějaké účetní firmy.

V šesti zápasech jste dal pět branek. Cítíte životní formu?

Mám fazonu. Myslím, že tak se mi ještě nedařilo. Navíc mi hodně pomohl hned první zápas, kdy jsem dal hattrick. Od toho tam ale jsem, snad mi góly budou padat i nadále.

Tabulka je hodně vyrovnaná. Bude to tak podle vás až do konce?

Před sezonou jsem vysoko tipoval Karvinou, která vyhlásila útok na postup. Tedy společně s Vyškovem, u nich jsem si ale nebyl tak jistý. Nahoře je to hodně vyrovnané, což mě však nepřekvapuje. V soutěži je hodně kvalitních týmů a soutěž podle mě bude napínavá až do konce. Každá ztráta může rozhodnout.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*