Karvinští házenkáři porazili Zubří a teď bojují o EURO

karvina-zubri

Parádní závěr roku prožili házenkáři Karviné, kteří v tradičním derby Strabag Rail Extraligy porazili výsledkem 27:20 rivala ze Zubří. Tři karvinské opory nyní navíc bojují o účast na mistrovství Evropy.

Karvinští naposledy prohráli na začátku listopadu. Poté porazili Hranice, Plzeň, Frýdek-Místek, Jičín, Kopřivnici a naposledy před 1800 diváky i Zubří. „Byli jsme skvěle připraveni, hráli jsme ve velkém nasazení a obrovsky nám pomohli i fanoušci,“ řekl po vyhroceném derby křidelník Karviné Jan Zbránek, který dal v zápase tři branky. „Tato derby, to jsou vždy skvělé zápasy. Divákům vážně děkujeme,“ dodala devětadvacetiletá karvinská opora.

Forma Karviné graduje, svěřenci trenéra Marka Michaliska jsou v tabulce už druzí a ztrácí jen tři body na vedoucí Plzeň. Extraligu teď však čeká dlouhá pauza, která bude trvat déle než měsíc. „Přibrzdit nás to může, ale na druhou stranu, podmínky jsou pro všechny stejné. My navíc kvůli dohrávce domácího poháru začínáme už dříve,“ uvedl Zbránek, který na jaře bude s Karvinou bojovat i v pohárové Evropě. I tyto zkušenosti se nakonec týmu okolo Michala Brůny mohou hodit ve hře o titul. „Každá zkušenost v tak důležitém zápase je dobrá k tomu, abychom se herně posunuli,“ uvědomuje si levé křídlo Karviné.

Karvinské trio v reprezentaci

Právě Zbránek, stejně jako karvinští Jan Užek a Dominik Solák, nyní bojuje na reprezentačním kempu na Valašsku o místo v konečné nominaci na mistrovství Evropy, které se hraje od desátého ledna na území Rakouska, Norska a Švédska. Český tým ve vídeňské skupině narazí na Severní Makedonii, Ukrajinu a domácí Rakousko.

Svěřenci Jana Filipa a Daniela Kubeše se od pátku do neděle připravují v Rožnově a Zubří, kde přivítají Slováky. Na závěrečný turnaj nakonec pojede sedmnáctka vyvolených. „Strašně rád bych se tam podíval a ukázal se, ale poslední slovo má trenér,“ uvědomuje si Zbránek, jenž o místo „bojuje“ s Jakubem Hrstkou, Milanem Kotrčem a Markem Vančem. „Jet na EURO, to je splněný sen snad pro každého kluka. Zahrát si proti nejlepším a porovnat se s nimi, to by byla obrovská zkušenost a motivace k další práci,“ dodala karvinská opora.

Zbránek toho z levých křídel v reprezentaci odehrál nejméně, právě nyní má ale ideální příležitost k tomu, aby trenéry přesvědčil, že mají ukázat právě na něj. „S trenéry jsem se bavil už po srazu v říjnu a určitá šance tam je vždy. Záleží však na aktuální formě a to poslední slovo má vždy trenér,“ uzavřel.

Jasno o tom, kdo na evropský svátek házené pojede, bude už brzy.

Autor: pes Foto: HCB Karviná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*