Kde jsem měl důvěru, tam jsem dával góly, řekl po příchodu do Zbrojovky Řezníček

Zbrojovka získala na druholigové boje dvě výrazné posily. Už dříve se do Brna vrátil velezkušneý záložník Pavel Zavadil, před pár dny pak vedení klubu dotáhlo příchod Jakuba Řezníčka. 

Třiatřicetiletý Řezníček ve Zbrojovce už byl. Za Brno odehrál dvě vydařené sezony, během nichž nastřílel celkem dvacet branek. Pak zamířil do Plzně, byl taky v Olomouci a poslední dvě sezony působil v Teplicích. Teď je však zpátky ve Zbrojovce, které chce pomoct s návratem mezi prvoligovou elitu. 

V generálce na ligu jste remizovali se Zlínem. Jak jste byli s výkonem spokojeni? 

Myslím, že jsme na začátku byli lepší, ale pak se to nějak přelomilo. Zatáhli jsme se a dobře jsme bránili. Do ničeho jsme je nepustili. Zlín měl samozřejmě svou kvalitu, ale myslím, že to byla vyrovnaná partie. 

Dlouho jste nehrál, jak jste se na hřišti cítil? 

Bez pár dnů jsem hrál po čtyřech měsících. Byl jsem zafuněný, ale zápas co zápas to bude lepší. Myslím, že se co nejdřív dostanu do pohody. 

Se Zbrojovkou jste trénoval už déle. Stihl jste se s týmem sehrát? 

Nějaký čas to ještě potrvá, ale je to stále lepší a lepší. Zvykáme si na sebe, všechno nejde hned, ale pořád se posouváme dál. 

O vašem příchodu do Brna se mluvilo už déle. Proč se to nakonec táhlo tak dlouho? 

Přijel jsem tady na začátku července, před svátky. Pak jel majitel Bartoněk na dovolenou, byli jsme ale domluveni a nebylo kam cuknout. Dali jsme si slovo a čekali jsme, až se vrátí. Hned potom se to vyřešilo. 

Zajímaly se o vás i další kluby? 

Angažmá mi sháněla agentura Sport Invest. Já jsem ale chtěl o zájemcích vědět až ve chvíli, kdy to bude jisté. Nějaké oťukávačky tam byly, ale Brno bylo nejkonkrétnější. Nebylo co řešit. 

V Brně jste zaujal místo Antonína Růska, který odešel do Olomouce. Bude na vás velký tlak, vnímáte to? 

Cítím to tak a jsem za to rád. Všude, kde jsem byl, pokud tedy nepočítám Spartu a Plzeň, kde byly jiné útočné jedničky, jsem hrál stabilně a spoléhalo se na mě. Dával jsem góly, takže snad to potvrdím i tady. 

Loni jste ještě za Teplice odehrál 18 ligových zápasů a dal jediný gól. Čekal jste od sebe víc? 

Sezona byla špatná, nedařilo se nám. Máte pravdu, měl jsem 18 startů, ale z toho asi čtrnáct jen desetiminutových. Měnili se trenéři a kouč Kučera měl jiné představy. Nerad bych to rozváděl, ale cítil jsem, že jsem mohl hrát víc. Tím spíš, když jsem byl v předešlé sezoně skoro nejlepším střelcem ligy. Trenér to ale viděl jinak, do toho jsem měl zranění, taky covid. Byla to divná sezona. 

Kdy se vám vlastně poprvé ozvala Zbrojovka? 

Manažer s nimi byl v kontaktu asi déle, ale mě to řekl, až to bylo na stole. Vím, že mě chtěli i v zimě, což bohužel nevyšlo.  

Znovu si zahrajete i s Pavlem Zavadilem. Těšíte se na to? 

To ano. Těším a moc. 

V Brně jste už odehrál dvě sezony, během kterých jste nasázel dvacet branek. Bylo to jedno z vašich nejlepších angažmá? 

Máte pravdu, bylo. Vzpomínám na to rád. Když mám důvěru, hraju a cítím, že na mě tým spoléhá, tak i když nedám dvě nebo tři kola gól, ale trenér mě podrží, tak jsem pak schopný to dohnat a rozstřílet se. Kde jsem měl důvěru, tam jsem dával góly. Tady ji mám taky. 

Zbrojovka je favoritem soutěže. Berete něco jiného než postup? 

Bavíme se jen o postupu. Zbrojovka patří do ligy a nemá cenu řešit něco jiného. Samozřejmě, je to fotbal a nemusí to vyjít, ale všichni věří, že se nám to povede.  

Druhou ligu jste nikdy nehrál. Těšíte se na ni? 

Těším. Uvidíme, jak bude vypadat prvních pár kol. Chci předvést to nejlepší, co umím a doufám, že budeme vyhrávat. Nevím, do čeho jdu, ale po pár zápasech si člověk zvykne. Na začátku mi kluci určitě pomůžou. 

Zbrojovka má v kádru řadu mladíků. Těšíte se, že jim budete předávat zkušenosti? 

Kluci občas přijdou a na něco se zeptají. Hrál jsem Ligu mistrů, byl jsem v Plzni nebo Spartě, mám zkušenosti a rád je předám a klukům poradím. Jsou mladí a pracovití, mohou za mnou přijít kdykoliv budou chtít. V kabině i na hřišti musíme táhnout za jeden provaz. 

Dal jste si před sezonou nějakou střeleckou metu? 

Ty moje mety… Nepřemýšlel jsem nad tím, ale byl bych rád, kdybych dal gólů co nejvíc. Cílem je však postup, takže když vyhrajeme 1:0 a já gól nedám, tak mi to vůbec nebude vadit. Pokud chceme postoupit, tak bychom měli získat přes šedesát bodů. Musíme vyhrávat a budu rád, když k tomu pomohou i mé góly. Ale hlavně chci pomoct Zbrojovce do ligy. 

První soutěžní zápas nového ročníku Fortuna národní ligy odehraje Zbrojovka na hřišti CF MAS Táborsko v pátek 23. července od 18:00. První domácí zápas pak odehraje Zbrojovka 1. srpna od 20 hodin proti Slezskému FC Opava.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*