Kdo to nezažil, neuvěří. Ostravské derby zase útočí na vlastní divácký rekord

Ostravské univerzitní derby

Ostravar Aréna je domovem vítkovických hokejistů. Předposlední říjnový den v ní ale extraligový tým nahradí výběry Vysoké školy báňské a Ostravské univerzity, které čeká už sedmý ročník ostře sledovaného Ostravského derby. Organizátoři opět čekají parádní kulisu.

Ostravské publikum je vyhlášené a dokáže vytvořit skvělou atmosféru na jakékoliv sportovní události. Ovšem zatímco fanoušci fotbalového Baníku patří k nejlepším v republice, hokejisté Vítkovic s návštěvami stále bojují. Ostravští vysokoškoláci si ale na zájem rozhodně nemohou stěžovat. „Kdo to nezažil, neuvěří,“ říká o elektrizující kulise na Ostravském derby jeden z organizátorů akce Petr Blakala

První ročník Ostravského derby se odehrál v Porubě. „Řekli jsme si, že Ostrava je skvělé město, kde to žije, a kde se studenti chtějí bavit. Pustili jsme se do práce a vyprodali RT TORAX Arenu,“ vzpomíná na začátky celého projektu Blakala.

Během loňské rekonstrukce porubské haly se derby poprvé přesunulo do velké Ostravar Arény. Pořadatelé měli z této změny obavy, ty ale brzy vzaly za své. „Nakonec vše vyšlo, přišlo přes osm tisíc skvělých diváků, kteří si zápas parádně užili,“ řekl Blakala. Utkání sledovalo přesně 8198 fanoušků, kteří dokonce vytvořili nový divácký rekord na univerzitním sportu v České republice.

Pořadatelé očekávají bouřlivé kulisy i tentokrát. Dva týdny před zápasem bylo prodáno už 80% všech vstupenek, a tak by se rekord mohl zase o kousek posunout. Oba kotle už se vysokoškolskou bitvu pečlivě připravují, chystají pochody a chorály. „Je to studentský svátek, na který se všichni těší. Skanduje se po cestě k aréně, před stadionem a taky v ochozech, kde panuje neskutečná atmosféra, ze které běhá mráz po zádech,“ komentuje dění okolo Ostravského derby Blakala.

Obě univerzity navštěvují hráči z organizací Vítkovic či Třince, ale i okolních prvoligových klubů. Své sestavy ale výběry zatím tají. „Od hráčů slýcháváme, že by chtěli hrát, ale ne vždy se mohou ze své soutěže uvolnit,“ říká Blakala. Na ledě se bojuje o každý centimetr a k vidění je pokaždé hodně kvalitní utkání. Před rokem byli v roli favorita hráči VŠB, ti ale papírové předpoklady nepotvrdili a po pěti letech prohráli. Kdo se bude radovat tentokrát?

Přečtěte si  Prezident Pavel navštívil Punkevní jeskyně. 102 let po Masarykovi

Více o akci a vstupenky na stránkách Ostravského derby.

Autor: pes Foto: Flickr:Lukáš Ston

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*