Komunisté a Slušní lidé na jedné kandidátce. V Brně vznikla rudohnědá koalice

Dvojka na kandidátce "Restart Brno" a vůdce Slušných lidí Zdeněk "Gauny" Pernica. Na fotce s plaketou protektorátní nacistické strany Národní souručenství.

Příprava na podzimní komunální volby nabírá obrátky. Někde si politická strana věří samostatně, silným trendem poslední doby jsou ovšem pestré koalice. A některá spojení opravdu překvapí. Třeba koalice KSČM a hnutí Slušní lidé v Brně, kterou doplňují Zemanovci.

Vznik nové koalice s názvem Restart Brno oznámili zástupci stran v pondělí 16. května. Politiky z KSČM, hnutí Slušní lidé a SPOZ doplní uskupení Nezávislí společně pro město. Komunisté a tzv. Slušní lidé přitom bývají řazeni na dva různé konce politického spektra – krajní levici a krajní pravici.

Rudohnědý koktejl do brněnských komunálních voleb povede Martin Říha (KSČM). „Hledáme cestu, jak lidi spojovat, a ne naopak. Vzali jsme si nástřel volebního programu a našli shodu. Komunální politika je o něčem jiném než celostát. Je to o tom, co chceme dělat pro lidi v místě, kde žijí. Kandidáty nerozděluji podle ideologie, ale podle toho, jak se chovají k ostatním,“ uvedl podle serveru Brněnská drbna Říha.

Dvojkou na kandidátce je předseda Slušných lidí Zdeněk Pernica. Příslušníci tohoto hnutí vzbudili v minulosti pozornost řadou kontroverzních aktivit. Hnutí má navíc aktuálně pozastavenou činnost od Nejvyššího správního soudu kvůli nedodání výročních zpráv. Byl to ostatně jeden z důvodů, který vedl k úpravu názvu na “Slušní lidé 2.0”.

Podle Říhy nejsou minulost ani právní problémy překážkou ke spolupráci. „Znám Zdeňka velmi dobře, má rodinu, práci a je to normální člověk. Partneři garantovali, že dodají všechny potřebné dokumenty, což je pro nás rozhodující,” citoval server komunistického lídra nové brněnské koalice.

Na kandidátní listině se objeví také Jana Fialová (SPOZ) nebo bývalý starosta Starého Lískovce Petr Hudlík, který stojí v čele uskupení Nezávislí společně pro město.

Komunisté si vyzkoušeli spolupráci se Zemanovci už v předchozích brněnských komunálních volbách.

Brno potřebuje restart

Nová koalice v tiskovém prohlášení tvrdí, že dochází ke snižování kvality života v moravské metropoli. Mezi jeho cíle patří nezdražování městské hromadné dopravy, bytová výstavba i pacifikace “cizích gangů”.

“Pojďme společně udělat tlustou čáru za minulostí. Nevěřte těm, kteří vám lžou už dvacet let. Pojďme společně udělat změnu, která nás všechny může zachránit,” burcuje v prohlášení koalice komunistů a Slušných lidí. Podrobný volební program a kandidáty představí v průběhu příštích měsíců.

Autor: pjk, foto: Facebook Zdeněk Pernica, Facebook Martin Říha

Doporučujeme


4 Comments

  1. Jak píše Martin Říha z KSČM, “Komunální politika je o něčem jiném než celostát.” A že chtějí dělat něco pro lidi v regionu. Ostatně Kodrád Henlein zpočátku taky jen dělal “něco” pro lidi z regionu. 🙁

  2. Jak sleduju tak „Zprávy z Moravy“ se přidali do veřejného nálepkování politických stran. Stáváte se tímto nedůvěryhodným zdrojem.
    PS: Dělejte novinařinu nikoliv polickou agitku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*