Kvíz: jak znáte turistické cíle na Slovácku

Přinášíme vám další díl našeho kvízového seriálu, ve kterém si nejen otestujete své znalosti, ale získáte také skvělé tipy na výlety po celé Moravě. Z hornatého Valašska se přesuneme do malebného kraje moravského Slovácka. Poznáte místní pamětihodnosti a významné turistické cíle?

0%

Kde se nachází největší lázně na Moravě?

Správně! Špatně!

Lázeňské město Luhačovice vděčí za svůj věhlas minerálním pramenům, z nichž nejznámějším a nejvýznamnějším je Vincentka. Město má ceněnou urbanistickou a architektonickou tvář, na jejíž podobě se podíleli významní architekti Dušan Jurkovič, Emil Králík, Oskar Poříska či Bohuslav Fuchs. K výletům rovněž láká okolní krajina Luhačovického zálesí.

Kdy byl vybudován turisticky oblíbený Baťův kanál?

Správně! Špatně!

Baťův kanál byl vybudován v letech 1934–1938. Tvoří oblíbenou vodní výletní trasu. V celé délce propojuje Hodonín s Otrokovicemi.

Kde můžete navštívit nejvýznamnější poutní místo Moravy?

Správně! Špatně!

Na Velehradě se každý rok koná národní pouť na oslavu sv. Cyrila a Metoděje, hlavních patronů Moravy a spolupatronů Evropy. Hlavním místem pouti je významná bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje.

Kde najdete nejrozsáhlejší archeologické naleziště období Velké Moravy?

Správně! Špatně!

Slovanské hradiště Mikulčice (Mikulčice-Valy) s rozlohou kolem 10 hektarů představuje nejrozsáhlejší velkomoravské naleziště u nás. Na místě se nachází památník s řadou zajímavých expozic.

Na samém okraji Slovácka se nachází dědina světově proslulá svým ekologickým zaměřením. Který certifikovaný výrobek můžete ochutnat přímo v Hostětíně?

Správně! Špatně!

Hostětín a jeho slavný mošt neunikl pozornosti ani britskému následníku trůnu princi Charlesovi, který obec navštívil v roce 2010.

Vaše kroky můžou zamířit i do skanzenu věnovanému lidové architektuře a umění Slovácka. Kde jej najdete?

Správně! Špatně!

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy bylo vybudováno v roce 1973. Strážnický skanzen je rozčleněn do areálů představujících jednotlivé regiony Slovácka. Přes celý rok se zde koná řada kulturních akcí.

V obci Žítková na Moravských Kopanicích můžete navštívit dům Irmy Gabrhelové, která měla údajně nadpřirozené schopnosti. Víte, jak se takovým ženám na kopanicích říkávalo?

Správně! Špatně!

Dům Irmy Gabrhelové, poslední bohyně ze Žítkové, je možné přímo navštívit. Fenomén kopanických "bohyní" vešel ve známost díky literárním dílům Jiřího Jilíka či Kateřiny Tučkové.

Na Slovácku se nachází zoologická zahrada uprostřed lužního lesa. Kde ji najdete?

Správně! Špatně!

Zoo Hodonín patří k menším zoologickým zahradám na Moravě. Každý rok ji navštíví přes sto tisíc návštěvníků.

Jak se nazývá majestátní hrad ve Chřibech, který "chrání" cestu z Hané na Slovácko?

Správně! Špatně!

Přísná tvrz korunující tajemné Chřiby paří mezi nejstarší vrstvu hradů na Moravě. Pochází z 1. poloviny 13. století. Typický vzhled mu dodala až renesanční přestavba v 16. století.

Kuželovský větrný mlýn patří mezi významné technické památky i častý cíl turistů a fotografů. Ve kterém regionu Slovácka se nachází?

Správně! Špatně!

Kuželov patří mezi obce oblasti zvané Horňácko, ke kterému náleží obce na úpatí Bílých Karpat kolem Velké nad Veličkou. Kulturní program v areálu kuželovského mlýna tvoří nedílnou součást Horňáckých slavností.

Turistické cíle na Slovácku
Výborně!

Vaše znalost Slovácka je výborná! Poznali jste toho opravdu hodně. 🙂
Dobrá práce!
Vaše znalost Slovácka je dobrá, víc než polovina odpovědí správně. 🙂
Něco nám uteklo, ale to nevadí!
Na jedničku to nebylo, ale základní přehled o Slovácku máte. 🙂
Nevadí, příště to bude lepší! 🙂
Uf, to bylo docela těžké, co říkáte? Ale příště to bude určitě lepší. 🙂

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*