KVÍZ: Nejoblíbenější koupaliště na Moravě

Parné počasí přímo vyzývá k tomu vyrazit na koupaliště. Na Moravě jich máme celou řadu – ať už umělých nebo přírodních. Jak se vyznáte v těch nejoblíbenějších? Vyzkoušejte si další z našich kvízů plných zábavy i poučení.

0%

Kde se nachází Aqualand Moravia, který patří mezi TOP turistické destinace na Moravě?

Správně! Špatně!

Aqualand Moravia v Pasohlávkách je největší a nejmodernější akvapark v celé republice. Součástí areálu pod Pálavou je 16 bazénů, 24 tobogánů a skluzavek, 30 typů saun, wellness zóna, hotel, restaurace a 7D kino. Jedná se také o jednu z nejnavštěvovanějších destinací na Moravě, hned po Zoo Zlín a Dolních Vítkovicích.

Tento komplex aquaparků navazuje na přehradu v podhůří Beskyd...

Správně! Špatně!

Moderní relaxační centrum Aquaparků Olešná je umístěno v prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku. Areál nabízí vedle letní i kryté části také romantický výhled na Beskydy a Lysou horu.

Brněnská riviéra má dobu největší slávy za sebou, svého času se ale jednalo o neobvykle moderní koupaliště. Kdy vzniklo?

Správně! Špatně!

Rekreační areál Riviéra vznikl přestavbou říčních lázní z 20. let minulého století. Největší brněnské umělé koupaliště bylo vybudováno v duchu postmoderny. Od poloviny 90. let ale trpí problémy, které se dodnes nepodařilo vyřešit.

Brněnská přehrada byla dlouhá léta "vyhlášená" sinicemi, které se ale podařilo značně zredukovat. Jak zní její přezdívka z hantecu?

Správně! Špatně!

Výraz "Prygl" patrně pochází z německého "Prügel", tedy klacek či hůl. Původ názvu se dá vysvětlit podle úzkého a dlouhého tvaru přehrady.

Které přehradě se říká "moravský Jadran"?

Správně! Špatně!

Pokud si chcete užít koupání v Jadranu, ani nemusíte jezdit do Chorvatska. Jeden totiž máme na Moravě. Krajina kolem Vranovské přehrady připomíná balkánskou přírodu, odtud také pochází její přezdívka. Vedle příjemného koupání si můžete užít i výlety po nádherném okolí.

U které obce najdete "Slovácké moře"?

Správně! Špatně!

Přírodní koupaliště tvořené štěrkopískovými jezery se nachází nedaleko Ostrožské Nové Vsi v srdci moravského Slovácka. Místo je vyhlášeno kvalitní a čistou vodou – zkrátka jako u moře.

Přečtěte si  KVÍZ: Jak znáte moravštinu – zvířata

Kde najdete oblíbenou Pilskou nádrž na západě Moravy?

Správně! Špatně!

Nádrž byla vybudována v letech 1959–1962 z důvodu zásobování vodou pro zdejší strojírenský průmysl. Dnes slouží jako oblíbená rekreační oblast.

Nedaleko Litovle najdete oblíbené šterkopískové jezero...

Správně! Špatně!

Velké přírodní koupaliště ležící mezi Lhotou nad Moravou a Náklem vzniklo na místě těžby štěrkopísku. Je oblíbené pro svou čistou vodu a příjemné pískové pláže.

Mezi oblíbená přírodní koupaliště patří zatopené lomy. Tento nedaleko Vyškova se jmenuje U Libuše a najdete jej v obci...

Správně! Špatně!

Zatopený lom u Lulče nedaleko Vyškova byl v 30. letech minulého století přebudován na přírodní koupaliště. Ideální místo pro ty, kdo neholdují klasickým bazénům.

Na Moravě máme také "valašský Balaton". Kde byste toto umělé jezero našli?

Správně! Špatně!

Nebo také "Kačák"

Koupaliště
Výborně!

Vaše znalosti jsou výborné! Poznali jste toho opravdu hodně. 🙂
Dobrá práce!

Vaše znalosti jsou dobré, víc než polovina odpovědí správně. 🙂
Něco nám uteklo, ale to nevadí!
Na jedničku to nebylo, ale základní přehled máte. 🙂
Nevadí! 🙂
Uf, to bylo docela těžké, co říkáte? Ale příště to bude určitě lepší. 🙂

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*