Kvůli kácení uschlých stromů se dočasně uzavřou některé trasy v NP Podyjí

Národní park Podyjí
Národní park Podyjí

V Národním parku Podyjí na Znojemsku kvůli kácení rizikových stromů počínaje dneškem dočasně uzavřou tři turistické trasy kolem Podmolí. Lesníci budou kácet desítky uschlých borovic, které by při pádu mohly ohrozit procházející turisty. Informaci sdělil mluvčí Správy národního parku Podyjí David Grossmann.

Kvůli kácení budou uzavřeny některé trasy

“Stromy uschly loni, nevydržely sucho, kvůli bezpečnosti je musíme pokácet,” uvedl Grossmann. Uzavřené budou dvě turistické cesty mezi Podmolím a Devíti mlýny, kdy náhradní trasa povede po cyklostezce a bude vyznačena šipkami. Uzavřená bude i zelená pěší stezka mezi Podmolím a Žlebských rybníkem. Náhradní trasa v tomto případě povede z Podmolí k rozcestí u Pustého rybníku a dále pak po červené k Žlebskému rybníku. Znovu otevřené by všechny měly být na začátku února.

“Naši lesníci obhlížejí situaci i na jiných trasách. Je pravděpodobné, že se bude pokračovat i jinde,” uvedl mluvčí.

Národní park Podyjí je jediný národní park na Moravě, jeho rozloha činí 63 kilometrů čtverečních. Vznikl v roce 1991. Spolu s Lednicko-valtickým areálem patří k nejnavštěvovanějším místům na jihu Moravy, především díky pěší a cyklistické turistice.

Zdroj: ČTK, Správa NP Podyjí, foto: obec Dešná, Správa NP Podyjí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*