Kyjov se chystá na velké opravy, investuje 50 mil.

Kyjov náměstí
Kyjov

Kyjov na Slovácku letos chystá investice za téměř 50 milionů korun. Patří mezi ně například opravy tří mostů, úpravy sídliště Zahradní nebo rekonstrukce bytového domu v Riegrově ulici. Informaci uvedl mluvčí radnice Filip Zdražil.

S postupnými opravami městu pomáhá dobré hospodaření

Město má na letošní rok schválený přebytkový rozpočet s příjmy 279 milionů a výdaji 251 milionů korun. “V tuto chvíli je město Kyjov zcela bez dluhů, veškeré půjčky doplatilo na konci uplynulého roku,” uvedl Zdražil.

Na kapitálové výdaje půjde skoro 50 milionů. Mezi velké investice budou patřit úpravy sídliště Zahradní. “Každý rok se snažíme revitalizovat jedno sídliště, práce se týkají například komunikace, zeleně nebo mobiliáře,” řekl Zdražil.

Kyjov investuje do dopravní i sociální infrastruktury

Asi 12 milionů bude stát rekonstrukce bytového domu v Riegrově ulici, v němž bude sociální bydlení. “Plánujeme také rekonstrukci tří mostů celkem asi za deset milionů korun. Týká se to mostů v ulici Komenského, Žižkova a v místní části Bohuslavice. Mosty jsou ve špatném stavu,” uvedl Zdražil. Další investicí bude napojení místní části Boršov na cyklostezku spojující Kyjov s Bohuslavicemi a také dokončení bezbariérové komunikace mezi knihovnou a vlakovým nádražím, kde sídlí sdružení zdravotně postižených osob.

V Kyjově žije kolem 11.000 obyvatel.

Zdroj: ČTK, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*