Laudonovo nádvoří v Novém Jičíně bude po revitalizaci znovu průchozí

Pohled na revitalizované Laudonovo nádvoří

Komplexní revitalizace Laudonova nádvoří spojující Masarykovo náměstí s ulicí Žerotínovou je téměř u konce. V rámci stavebních prací, které byly zahájeny loni v září, došlo k odstranění stávající rampy, asfaltových ploch, zdí a zídek. Bylo vybudováno nové schodiště do zadního vstupu Návštěvnického centra, vznikly nové zdi a zídky, byla repasována vstupní brána z Masarykova náměstí, a instalovány 2 nové brány z ulice Žerotínova. Rovněž došlo k přeskupení odpadového hnízda.

Náklady v hodnotě zhruba 6,1 milionů korun včetně DPH budou hrazeny ze zdrojů města. Zhotovitelem stavby byla společnost NOSTA, s.r.o. V současné době probíhá odstraňování vad a nedodělků a čeká se na kolaudaci, která proběhne v nejbližších týdnech. Následně bude prostor zpřístupněn veřejnosti.

 „Výsledkem bude nejen zprůchodnění nádvoří, ale také zkvalitnění tohoto oblíbeného veřejného prostoru. Mělo by ještě dojít k předláždění plochy v podloubí mezi náměstím a Laudonovým nádvořím, k opravě fasády přilehlého domu, a revitalizaci restaurace Laudon včetně venkovního posezení, jejíž vlastníkem je soukromá osoba. Prostředí nádvoří zkrášlí výsadba zeleně. Věřím, že zprůchodnění nádvoří potěší nejednoho občana města,“ uvedl místostarosta města Václav Dobrozemský.  

Autor: red Zdroj a foto: Město Nový Jičín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*