Lidé na náměstích moravských měst žádali odstoupení Babiše

Brno-19-12-2019

Stovky lidí se dnes ve větších moravských městech sešly na demonstracích proti premiérovi Andreji Babišovi. Spolek Milion chvilek, který akce pořádá, požaduje Babišovu demisi a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert. Tvrdí, že česká vláda nemá mít v čele politika, který je ve střetu zájmů a čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Chtějí také hájit nezávislost justice i médií. Babiš respektuje právo lidí demonstrovat, odstoupit ale nehodlá.

V Brně promluvil iniciátor akcí Mikuláš Minář

Na demonstraci v Brně na Malinovského náměstí se podle mluvčího městské policie shromáždilo přibližně 800 lidí. Lidé nesli transparenty a moravské vlajky. Zakladatel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář v proslovu shrnul důvody, proč se demonstrace v těchto dnech pořádají, připomněl výsledky auditu EU a poděkoval lidem za ochotu se pět dní před Vánoci na demonstraci sejít. Po projevech se protestující vydali na dva pochody centrem města. V úterý lidé demonstrovali svou nespokojenost s Babišovým působením ve vládě v Praze, v pondělí v menších městech.

Protesty probíhaly také v Jihlavě, Olomoucí, Ostravě nebo v Zlíně

V Jihlavě demonstrovaly stovky lidí s transparenty v parku nedaleko sochy T. G. Masaryka. Spolu s místními přišli svůj nesouhlas s premiérem vyjádřit i lidé z jiných měst Vysočiny, kde se naposledy demonstrovalo v pondělí, řekl za pořadatele Petr Palovčík. Více než dvě stě lidí žádalo Babišovu demisi v centru Zlína. V Ostravě na Prokešově náměstí demisi premiéra požadovaly tři stovky lidí. V Olomouci před budovou krajského úřadu demonstrovalo přes 200 lidí.

V úterý zástupci spolku Milion chvilek na závěr pražské demonstrace uvedli, že příští rok budou v protestech pokračovat. Současně vyzvali účastníky, aby se zajímali o druhé a převzali díl odpovědnosti za stav společnosti.

Milion chvilek pro demokracii je spolek jehož cílem je podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice. Spolek má několik set členů, sympatizantů a dobrovolníků. Není navázaný na žádnou politickou stranu či vlivové struktury.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Facebook Společně Brno

Související články

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Doporučujeme


1 Comment

  1. Chce Milion chvilek a politické strany ,které přijmou vyzvu ke spolupráci samosprávu Moravy? Pokud ano proč to neřeknou otevřeně pokud ne proč je podporovat ?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*