Litovel láká na vánoční novinku, uvařil první hořký ležák

Pivovar Litovel pro všechny milovníky zlatavého moku připravil na Vánoce novinku, Sváteční hořký ležák 11%. Snaží se nalákat lidi do hospod.

„Takto výrazně hořký speciál jsme letos uvařili poprvé, chtěli jsme na vánoční svátky představit typ piva, které v naší stálé nabídce lidé nenajdou. Světlý Sváteční hořký ležák 11% má hořkost 32 jednotek IBU, přesto má harmonicky sladěnou chuť s vyšším řízem. Voní po čerstvě načesaném chmelu a má krásně medově zlatou barvu,“ popsal nové pivo sládek litovelského pivovaru Petr Kostelecký.

Na čepu vybraných restaurací je ležák od začátku prosince až do vyprodání zásob. Pivovar Litovel doufá, že díky novince pomůže do restaurací a hospod přilákat pivaře, kterých v souvislosti s pandemií a různými omezeními v posledním roce a půl ubylo.

„Snažíme se našim hospodským co nejvíce pomoci, abychom společně s nimi mohli ukázat, že právě v hospodách najdou ta nejzajímavější a nejlépe načepovaná piva, tedy ten nejlepší pivařský zážitek,“ doplnil litovelský sládek.

Pivovar Litovel je součástí sdružení moravských pivovarů Pivovary CZ Group spolu s pivovary Holba a Zubr. Letos oslavil 128 let své existence.

Zdroj a foto: Pivovar Litovel

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*