Majetek ČKD Blansko Strojírny jde do dražby za 138 milionů korun

ČKD Blansko, ilustrační foto
ČKD Blansko, ilustrační foto

Areál společnosti ČKD Blansko Strojírny, která je od roku 2013 v insolvenci, půjde v polovině července do dražby. Odhadovaná cena nemovitého i movitého majetku je 138 milionů korun, což je také vyvolávací cena. ČTK o tom informovala společnost Prokonzulta, která elektronickou dražbu zajišťuje.

Jde patrně o největší letošní elektronickou dražbu u nás (v ČR). Prohlídky areálu jsou naplánovány na 1. července a 9. července, vždy ve 14 hodin. Dražební jistota je 14 milionů korun,” uvedl Josef Machů z dražební společnosti.

Za uvedenou cenu se zájemcům nabízí strojírenský areál s celkovou rozlohou téměř 21 hektarů. Většina leží podél údolí řeky Punkvy a silnice spojující Velkou Bíteš, Tišnov, Blansko a Vyškov.

Většinu dražených nemovitostí má v současnosti pronajatou ČKD Blansko Holding, další části areálu si pronajímají drobní podnikatelé. Mezi budovami je i několik určených k demolici.

ČKD Blansko Strojírny je dceřiná firma ČKD Blansko Holding. Na majetek strojíren byl vyhlášen konkurs v únoru 2013, věřitelé přihlásili do insolvenčního řízení pohledávky za 955 milionů korun.

Dražba areálu se odehraje na internetových stránkách www.prokonzulta.cz 17. července od 10:00. Společnost Prokonzulta byla v posledních třech letech největším dražebníkem co do objemu vydraženého majetku.

Zdroj: ČTK Foto: wikimedia.org

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*