Marian Friedl dokončí album, které plánoval se zemřelou Jitkou Šuranskou. Uctí její památku

Šuranská Friedl
Jitka Šuranská a Marian Friedl

Hudebník Marian Friedl dokončí album, které plánovali s houslistkou a zpěvačkou Jitkou Šuranskou, ještě než loni v říjnu podlehla těžké nemoci. Deska se bude jmenovat 11 podob lásky.

O velké ztrátě moravské hudební scény i díle Jitky Šuranské jsme už dříve informovali v tomto článku.

“Čím vážnější byl její stav, tím usilovněji jsem pracoval na přípravě nového alba, které jsme chtěli společně natočit v létě 2020. Moc jsem si přál, aby jí i tato vize pomohla překonat těžký úkol, před nímž stála. Bylo nám ale souzeno jinak,” uvedl Friedl.

Album bude poctou Jitce Šuranské

Po smrti kolegyně chtěl Friedl práci na albu vzdát, nakonec se ale rozhodl pokračovat a desku natočit, i jako poctu a připomínku Šuranské. “Bude obsahovat písně lidové i autorské, jejich spojnicí bude láska,” uvedl Friedl. Projekt mohou finančně podpořit i fanoušci, informace naleznou na webu 11 podob lásky.

Marian Friedl je zkušený hudebník, etnomuzikolog i pedagog – zpívá, hraje na kontrabas, lidové flétny, dudy, klarinet, malý cimbál a další nástroje. Účinkuje na více než dvou desítkách CD. Se Šuranskou a Martinem Krajíčkem pracoval na desce Divé husy, nominované na hudební cenu Anděl 2016. Podílel se také na desce Mateřština Jiřího Slavíka, oceněné Andělem 2016 v kategorii world music.

Svou osobní vizi “moravské world music” vtělil Friedl do autorského projektu Beránci a vlci, jehož stejnojmenné album získalo ocenění Anděl 2017 v kategorii folk. V roce 2019 mu vyšla sólová deska Beskydská Odysea.

Poslechněte si píseň Ta naše láska z plánovaného alba 11 podob lásky

Zdroj: ČTK, foto: TIC Brno, video: Indies Scope

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*