Akutálně: Ministr zdravotnictví Vojtěch rezignoval. Nahradí ho Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula

AKTUALIZOVÁNO

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí ráno oznámil, že končí ve své funkci. Kvůli situaci ohledně koronaviru míří na resort dlouhodobě kritika. Premiér Babiš potvrdil, že do úřadu nastoupí vládní zmocněnec Roman Prymula.

Nemám se zač stydět

Vojtěch rozhodnutí rezignovat na svou funkci oznámil v pondělí ráno na tiskové konferenci. „Po důkladném zvážení aktuální situace jsem se rozhodl, že odstoupím z funkce ministra zdravotnictví ČR. Panu premiérovi jsem už předal svou rezignaci,“ prohlásil na konferenci ministr. „Chci tím vytvořit prostor pro nové řešení epidemie koronaviru, který nás bude ještě nějaký čas provázet.“

„Myslím, že jsem pro zdravotnictví pracoval na maximum a dělal vše, aby se to posunulo dopředu. Funkci jsem vykonával ze všech sil,“ dodal.

Střídaní na ministerstvu

Předseda vlády Andrej Babiš před chvílí oznámil, že Vojtěcha na ministerstvu vystřídá vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Jeho jméno bylo často skloňováno už v minulosti. Prezident Miloš Zeman ho do funkce jmenuje ještě dnes odpoledne. Úřad po Adamu Vojtěchovi převezme v úterý.

Autor: pjk, foto: Facebook Úřad vlády ČR

Doporučujeme


2 Comments

  1. A lidi nevíte, kdo nahradí plukovníka Prymulu na důležitém postu vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*