Minulost a možnou budoucnost správy na Moravě představí konference v Brně

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity – místo konání konference

Na pátek 10. září se do Brna chystá odborná konference Perspektivy veřejné správy na Moravě a ve Slezsku. Odborníci z různých oborů představí náhledy na minulost i možnou budoucnost správního systému.

Konference si podle organizátorů klade za cíl představit problematiku vývoje státní správy a samosprávy na Moravě a ve Slezsku v co možná největší šíři od prvních počátků organizované správy až po současnost, stejně jako perspektivy budoucího vývoje. Setkání určené pro odbornou veřejnost i osoby z veřejné správy organizuje Společnost pro Moravu a Slezsko, mezi jejíž aktivity tradičně patří odborná činnost.

“K přednášení jsme pozvali odborníky různých vědních oborů od archeologie, přes historii a geografii po politologii. Zvolený transdisciplinární charakter má přispět k co možná nejplastičtější představě o dosavadním vývoji a možném směřování do budoucna,” uvedl hlavní organizátor Petr Konečný.

Konference se uskuteční v pátek 10. září v prostorách Fakulty sociálních studí na Joštově ulici 10 v Brně. Původně se měla konat na konci května, kvůli nepříznivé pandemické situaci ale musela být přeložena. Účast přislíbili například odborník na veřejnou správu René Wokoun z pražské Vysoké školy ekonomické, politolog Miroslav Mareš či historik Jiří Kacetl.

Podrobné informace o konferenci naleznete zde.

Zdroj: Společnost pro Moravu a Slezsko, foto: Wikimedia Commons

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*