Minulost neřešíme, říká před bitvou se Slováckem Dostálek. Půjdou na krev, varuje Kliment

Ve fotbalové Fortuna lize začíná jít do tuhého. V kritické situaci jsou fotbalisté brněnské Zbrojovky, kterým se začíná vzdalovat vytoužená záchrana. Nyní potřebují uspět nad Slováckem, jenže to se zase rve o poháry. 

Slovácko je v tabulce aktuálně čtvrté, čtyři body za druhou Spartou, na jejíž půdě o víkendu prohrálo 0:1. Tým z Uherského Hradiště, jenž předtím nestačil ani na Pardubice, tak padl podruhé v řadě a o to více touží porazit Brno. „Sparta hrála svou hru a my jsme museli reagovat. Teď proti Brnu to ale bude o něčem jiném. Musíme být dominantní a ukázat, co hrajeme,” řekl před středečním soubojem pro zpravyzmoravy.cz útočník Slovácka Jan Kliment. „Nesmíme nic podcenit, nesmí se opakovat Pardubice,” dodal autor letošních deseti branek, jenž připomněl nedávnou porážku 1:3. 

Zbrojovka však svou kůži nedá lacino. Ani nemůže, protože na záchranu nyní ztrácí už čtyři body. „Pokud by náskok ještě narostl, bylo by to už vážné,” uvědomuje si složitou situaci svého týmu brněnský trenér Richard Dostálek. 

Dostálek: Potřebujeme každý bod

Jihomoravané se těšili třízápasové sérii bez porážky, jenže naposledy doma nestačili na Pardubice a v souboji nováčků doma prohráli 1:2. „Minulost neřešíme. Teď nás čeká Slovácko, které předvedlo vynikající výkon na Spartě. Nečeká nic lehkého, ale jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod,” uvedl Dostálek. 

Hráči Slovácka si uvědomují, že souboj s Brnem bude hodně bolet. „Mám tam dost kamarádů. Docela často spolu komunikujeme a vím, že každý zápas jdou na krev. Teď to nebude jiné,” uvědomuje si Kliment, jenž věří, že společně se svými spoluhráči hodí dvě předešlé porážky za hlavu. „Možná nás to poznamená v dobrém slova smyslu. Už chceme vyhrát a navázat na tu předešlou vlnu. Ta facka jednou asi musela přijít a přišla od Pardubic. Na Spartě jsme se vrátili k našemu fotbalu, a i když to nevyšlo, tak se od toho musíme odpíchnout,” prohlásil. 

Kliment: Nedají nám nic zadarmo

Podle Dostálka si Zbrojovka musí dát pozor především na standardní situace. „A taky na rychlé brejky, mají tam Petrželu a Klimenta. Musíme je pohlídat,” nabádá své svěřence. 

Pokud Slovácko uspěje, výrazně se přiblíží účasti v pohárech. Zbrojovka naopak v případě úspěchu zase může uživit záchranářské naděje. „Já sám za sebe nervozitu necítím,” říká před středeční bitvou Dostálek. „Pokud se chtějí udržet, tak se musí rvát jako tým, nedají nám nic zadarmo,” dodal za Slovácko Kliment. 

Středeční utkání začíná V Uherském Hradišti v 15 hodin.

Autor: resp Foto: archiv

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*