‘Modré zóny’ v Olomouci? Město chystá veřejné debaty

Olomouc se chystá na velké změny v parkování.

Vedení Olomouce chystá přípravné kroky k velkým změnám v parkování na území města. Spustilo sérii veřejných debat s občany. Vznikne strategický dokument.

Olomouc čekají velké změny

“Zajímá vás parkování ve městě a chcete k němu vyjádřit svůj názor? V rámci dlouhodobé strategie pro budoucí rozvoj parkování v Olomouci je možné zúčastnit se řady veřejných projednání nebo se vyjádřit prostřednictvím online dotazníku,” zve k veřejným debatám vedení Olomouce.

„Cílem této politiky je vytvoření moderního strategického dokumentu, který bude řešit parkování ve městě komplexně ve vazbě na potřeby Olomoučanů, návštěvníků města, studentů, podnikatelů i firem s cílem zlepšit kvalitu života ve městě,“ uvedl Martin Luňáček z útvaru hlavního architekta magistrátu.

Mezi nejzásadnější projednávaná témata bude podle něj patřit budování nových parkovacích kapacit, rozšíření placených zón a rozšíření zón s rezidenčním a abonentským parkováním.

Zapojte se do diskuze

Série veřejných projednání k návrhové části pořizované Parkovací politiky města Olomouce startuje v úterý 15. září. Další pak budou následovat 17., 22. a 23. září 2020 vždy od 18:00 v sále Zastupitelstva města Olomouce.

Vyjádřit názor je možné přímou účastí na veřejných projednáních nebo v průzkumu veřejného mínění prostřednictvím online dotazníku, který je přístupný do 30. září 2020.

„Sdělte nám, co si myslíte o parkování v Olomouci a jak byste problematiku řešili vy. Váš názor je pro nás důležitým podkladem,“ apeluje Martin Luňáček na účast veřejnosti při pořizování strategického dokumentu města. Do diskuze nad podobou návrhové části jsou nyní zapojeny také všechny komise městských částí. „Na základě těchto podkladů se budou následně dělat konkrétní opatření,“ dodal Luňáček.

Finální podoba nové parkovací politiky Olomouce bude podle vedení olomouckého magistrátu známá na přelomu roku. Spojena bude s dalším celoměstským veřejným projednáním i kampaněmi k zavádění jednotlivých opatření.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*