Moravou se prohnal silný vítr. Nejvíc zásahů hlásí na severu

Strom spadený na auto v Orlové-Lutyni

Silný vítr na většině Moravy a sněhová kalamita ve vyšších polohách. Tak zněla výstraha meteorologů s platností do dnešních večerních hodin. K největšímu počtu zásahů vyjížděli hasiči a záchranáři na moravskoslezském pomezí.

Nárazy silného větru lámaly větvě i celé stromy, poškozena byla celá řada střech. Do nedělní noci to pro hasiče v Moravskoslezském kraji znamenalo přes čtyřicet výjezdů. Například v místní části Orlové Lutyně krátce po půl páté odpoledne spadl strom na auto. Většinou se ale zásahy obešly bez zranění a výraznějších škod.

“Hasiči strom odstranili motorovou řetězovou pilou, sundali jej z auta a následně uklidili i ulici Kpt. Jaroše, v níž k události došlo,” informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. K pádům stromů docházelo i na Frýdeckomístecku. “Jeden z nich krátce po poledni zablokoval komunikaci na vrchol Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí,” doplnil mluvčí.

Uvolněné antény, utržené plechy

V Kopřivnici v Panské ulici hasiči provizorně zajišťovali uvolněné plechy na jedné z hal. Ve Štramberku připevňovali zpět na komín volný plech. Za pomoci automobilové plošiny sundali uvolněnou satelitní anténu ze střechy bytového domu v Hlučíně. Na jedné ze zdejších střech pak zlikvidovali utřené plechy.

Zdroj a foto: HZS MSK

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*