Moravská města ulevují svým občanům. Dačice odpustily poplatky za popelnice

Popelnice
Ilustrační foto

Města na Moravě se snaží o zmírnění dopadu koronavirové krize na jejich občany. Řada z nich přijala programy na podporu podnikatelů, někde přistoupili k odpuštění části místních poplatků či obecních nájmů. Například v Dačicích na jihozápadní Moravě obyvatelům odpustili poplatky za svoz komunálního odpadu. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.

V době krize je třeba ulevit občanům

“Ve vládou vyhlášeném nouzovém stavu byl až na výjimky zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách. Firmy omezily, nebo přerušily výrobu, což má za následek snížení příjmů zaměstnanců, kteří jsou ponecháváni doma za částečnou mzdu, nebo jsou přímo propuštěni a evidují se na úřadu práce. Tím vším se výrazně zhoršuje ekonomická situace obyvatel Dačic a jednou z mála možností, jak jim může v této nelehké situaci město pomoci, je právě prominutí poplatku za komunální odpad,” uvedl starosta Dačic Karel Macků. Dodal, že radnice v nejbližších dnech upřesní, jakým způsobem budou lidé moci o vrácení peněz požádat.

Poplatek za svoz komunálního odpadu letos v Dačicích, kde žije přibližně 7500 lidí, proti loňskému roku stoupnul o 70 Kč na 660 korun. Město počítá s tím, že kvůli ztrátám z příjmů za platbu popelnic upraví některé investiční projekty. Buď je posune, nebo rozloží na delší období.

Město počítá s tím, že odpuštěním poplatků za svoz odpadu přijde o 4,3 milionu korun. Dačický rozpočet pro letošní rok očekával největší kapitálové výdaje na dokončení přístavby základní školy v ulici Komenského za 24 milionů a zřízení kluziště za necelých 16 milionů korun.

Zdroj: Město Dačice, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*