Moravské výročí oslaví koncert pro 1200 posluchačů, zazní Janáček

Galakoncert na brněnském výstavišti oslaví 1200 let Moravanů. Zazní hudba moravského skladatele Leoše Janáčka. Slavnostní akce se koná v pátek 23. září pro symbolických 1200 posluchačů. Vstupenky jdou zanedlouho do prodeje.

Letošní rok je plný velkých moravských výročí. Tím nejvýznamnějším je 1200 let od první zmínky o Moravanech. Jednou z připomínek bude koncert na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Koná se v pátek 26. srpna od 18 hodin.

Zazní skladby Sinfonietta a Taras Bulba z pera předního moravského skladatele Leoše Janáčka. Přednese je brněnská filharmonie pod taktovkou Petra Altrichtera. Koncert “1200 let Moravy” organizuje Filharmonie Brno a Jihomoravský kraj.

Prodej vstupenek bude zahájen 26. srpna. Lístky poslouží také jako povolení k parkování v areálu brněnského výstaviště. Vstupenku lze zakoupit ve filharmonickém předprodeji nebo online na této adrese.

Zdroj a foto: Filharmonie Brno, Jihomoravský kraj

Doporučujeme

4 Comments

  1. Zase jenom Brno nebo se přidají i ostatní moravská města ? Nemusí jít zrovna o koncert , ale jakákoliv aktivita a připomenutí takové události se počítá.

    • Ovšem nevíte někdo, proč filharmonie nazvala akci “Koncert pro Velkou Moravu”? To je jako kdyby akci “Koncert pro Ukrajinu” nazvali “Koncert pro Kyjevskou Rus”, nebo se pletu?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*